24 червня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела
Pexels

День ангела святкують: Єфрем, Ворфоломій, Марія та Варвара.

Який день

Сьогодні, 24 червня 2020 року, православні святкують день Варнави, а католики День святого Іоана Хрестителя.

Православні християни вважають, що на День Варнави розгулює нечиста сила, яка ділить між собою сфери впливу на людей. Варнава - засновник Кіпрської церкви, одний з апостолів. Вважалося, що в цей день по траві ходить нечиста сила, тому її рвати не можна. Наші предки вірили, що біси на Варнаву ділять між собою частки:кому в сінях хомути путати, кому до дітей страшною хворобою приходити, кому людей лякати, а кому трави отрутою наповнювати.

Тим часом, католики святкують Різдво Іоана Хрестителя. Це свято пов’язане з описанням народження Іоанна Хрестителя в Євангелії від Луки. Іудеї вірили, що до приходу Месії на світ повинен з’явитися попередник, тобто предтеча. Згідно з пророцтвом Малахії, предтечею є пророк Ілля. У християнському вченні сказано, що попередником Ісуса Христа є Іоанн Хреститель, який продовжив служіння Іллі. У Євангеліє говориться, що Ісус називав Іоанна Хрестителя "Іллею, що має прийти".

Іоан Хреститель пророкував пришестя Христа, жив у пустелі і згодом проповідував хрещення покаянням для юдеїв, хрестив у водах Йордану Ісуса Христа. Його обезголовив цар Ірод Антипа через намовляння Іродіади. 

Вперше традиція святкувати дні народження Іоана Хрестителя склалася ще в 3 столітті. Тоді свято було широко поширеним як східними, так і західними християнами — його називали "світлим торжеством" і "денницею Сонця правди".

Іменини

День ангела святкують: Єфрем, Ворфоломій, Марія та Варвара.

Що не можна робити 

 • Не можна рвати траву
 • Не можна хрестити немовлят
 • Не можна вінчатися
 • Не можна давати гроші в борг
 • Не можна займатися рукоділлям
 • Не можна ворожити
 • Не можна стригти волосся

Що можна робити 24 червня

Треба тримати душу в смиренності та молитися. 

Що сталося у цей день 

1099 — засновано Орден святого Іоанна Єрусалимського.
1497 — перша задокументована згадка про відвідання європейцем Північної Америки: дослідник Джон Кабо (італієць за походженням Джованні Кабото) висадився на території, відомій сьогодні як Ньюфаундленд, і проголосив її власністю англійського короля Генріха VII

1717 — представники британських масонських лож зібралися в пивній "Гусак і рожен" і заснували Велику ложу Англії — об'єднання всіх лож. Масонство оформився як організований рух. А починалося все з будівництва собору Святого Петра в Лондоні під керівництвом знаменитого архітектора Крістофера Рена
1894 — на конгресі в Парижі, скликаному за ініціативою барона П'єра де Кубертена, ухвалено рішення про утворення Міжнародного Олімпійського комітету і проведення раз на чотири роки Олімпійських ігор
1901 — у Парижі в галереї на вулиці Лафітт відкрилась перша виставка Пабло Пікассо. 
1941 — у трьох тюрмах Львова було розстріляно 2072 особи "з метою прискореного розвантаження тюрем Львівської області від контрреволюційного, кримінально-політичного елемента"
1941 — розпочалися підготовлені членами ОУН(б) виступи місцевого населення у Львові, Луцьку, Перемишлі, Мостиському, Городоцькому, Рудківському, Бібрському, Жовківському та Яворівському районах Львівської області та Самбірському Дрогобицької області. До вечора того ж дня повстанці захопили містечко Вербу — райцентр Ровенської області і "вистріляли 50 енкаведистів та міліціонерів".
1947 — вперше офіційно повідомили про НЛО
1982 — Жан-Лу Кретьєн став першим французьким космонавтом: він полетів у космос на радянському "Союзі-Т6".
2011 — у Печерському районному суді Києва почався суд над Юлією Тимошенко у справі про укладення газового контракту з Росією 2009 року

Народні прикмети на 24 червня 

 • Голубів у сонячний день не видно – погода зіпсується.
 • Часті тумани обіцяли гарний врожай грибів.
 • Якщо на світанку дуже спекотно, то до кінця дня погода зіпсується.
 • Під час грози довго чути гуркіт грому – до затяжної негоди.
 • Теплі червневі ночі обіцяють багатий урожай плодів.
 • Якщо вранці туман над водою, то буде сонячна погода.

Нагадаємо, що пророкують зірки 24 червня. Гороскоп для всіх знаків. 

Залиште свій коментар