Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
24-х заарештованих кримськотатарських активістів визнали політв'язнями

У Криму тривають масові арешти кримських татар.

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав 24 кримських татар, заарештованих російською ФСБ, політичними в’язнями.

У списку - Руслан Сулейманов, Алім Керімов, Рустем Шейхалієв, Меджит Абдурахманов, Яшар Муедінов, Білял Аділов, Джеміль Гафаров, Ризу Ізетов, Іззета Абдуллаєва, Асан Яніков, Шабан Умеров, Меджит Абдурахманов, Тофік Абдулгазієв, Сейтвелі Сейтнабдієв, Рустем Сейтхалілов, Яким Бекиров, Фарход Базаров, Сервер Газієв, Сейран Муртаза, Ерфан Османов, Осман Аріфмеметов, Ремзі Бекиров, Владлен Абдулкадиров і Раїм Айвазов.

У "Меморіалі" нагадують, що наприкінці березня в Криму пройшла наймасштабніша хвиля обшуків і арештів кримських татар за весь час, що минув від початку анексії півострова Росією. Заарештовано понад два десятки громадських активістів - їх "підозрюють" у причетності до "Хізб ут-Тахрір" (Верховний суд РФ визнав організацію терористичною і заборонив її діяльність на території Росії). Кримчанам загрожують десятки років позбавлення волі в колоніях суворого режиму. Всі 24 обвинувачені перебувають у слідчих ізоляторах, 23 з них етаповані до Ростовської область.

У "Меморіалі" нагадують, що неодноразово заявляли, що вважають безпідставним оголошення "Хізб ут-Тахрір" терористичною організацією. Росія - єдина держава в світі, яка визнала її такою. В жодній з відомих кримінальних справ, у рамках яких за ґратами опинилися вже понад 250 мусульман, немає ознак не лише тероризму, а й підготовки або хоча б обговорення терактів, застосування зброї, наголошують у "Меморіалі".

У правозахисному центрі звертають увагу на те, що цього разу репресії спрямовані не просто проти мирних мусульман, не просто проти кримських татар, а й проти мирного громадського спротиву політичним репресіям Кремля в Криму.

"Люди, котрі допомагали жертвам інформаційну підтримку, організовували передачі в'язням і допомогу їхнім сім'ям, регулярно відвідували суди у політичних справах, самі опинилися за ґратами. Більшість заарештованих пов'язані з правозахисним рухом "Кримська Солідарність", яке підтримує жертв переслідувань. Досить імовірно, що в цій ситуації зручне і вже звичне звинувачення в участі в "Хізб ут-Тахрір" стало лише приводом та інструментом придушення громадської солідарності і громадянської активності кримських татар. Ми вимагаємо негайно звільнити їх і припинити кримінальне переслідування", - зазначили в "Меморіалі".

Раніше Сполучені Штати закликали Росію негайно звільнити всіх політичних в'язнів.

ВідеоЄвропейський суд з прав людини оголосив дату розгляду кримського позову України до Росії

Засідання відбудеться 11 вересня. Про це у Facebook повідомив заступник міністра юстиції Іван Ліщина. Справу про порушення прав людини у Криму після того, як півострів анексувала Росія, розглядатимуть 17 суддів Великої палати ЄСПЛ.

Європейський суд з прав людини оголосив дату розгляду кримського позову України до Росії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції