26 травня — яке церковне свято в православному календарі

Автор
Тетяна МележикТетяна Мележик
Дата публікації
Перегляди
19к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
26 травня — яке церковне свято в православному календарі

Церковне свято 26 травня / Фото: Pexels

Яке сьогодні свято в церковному календарі і кому моляться віряни — читайте в матеріалі ТСН.ua.

Завтра, 26 травня, в православному календарі — день пам’яті мучениці Глікерії. Вона була родом із Фракії і народилася в сім'ї багатій та знатній. Коли померли батьки дівчини, зреклася вона всього мирського і прийняла мученицький вінець від Христа.

В ті часи, а було це в II столітті, в місті, де жила Глікерія, відбувалося гоніння на християн. Прийшла вона до імператора і попросила права першою віддати ідолам пожертви як донька знатних батьків. Вона отримала дозвіл, зняла з голови покривало, показала хрест на грудях і почала молитися Господу про розтрощення ідолів.

Пролунав раптом страшний грім і всі ідоли посипалися. Тоді Глікерію схопили і піддали страшним мукам. Проте дівчина залишилася неушкодженою. А люди, які це бачили, увірували в Христа. Померла Глікерія, попросивши про це Бога, а її мощі є цілющими.

Церковне свято 26 травня — день пам'яті мученика Олександра

Жив він за часів, коли імператором був Максиміан, був воїном у його війську. Сповідував Олександр християнство, тому коли правитель влаштував свято на честь язичницьких богів, не пішов на святкування. Імператор вмовляв свого найхоробрішого воїна зректися християнства, але той відмовився. За це поплатився життям.

Прикмети 26 травня

Народні прикмети 26 травня / Фото: Pexels
  • До світанку чути спів птахів — буде дощ.
  • Немає комарів до цього часу — буде багатий врожай вівса.
  • Комарів мало — до кінця травня вже не буде дощів.

Що сьогодні не можна робити

Народні повір'я говорять, що цього дня не можна нікому позичати свої речі, тому що це принесе нещастя в життя. Також заборонено витрачати багато грошей на різні закупи, можна залишитися без фінансів.

Що можна робити сьогодні

Цей день в народі називають Комарницею, тому що починають з'являтися комарі. Від 26 до 30 травня їх намагалися не вбивати, тому що вірили, що буде ще більше. Починали вже сіяти гречку.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Який сьогодні день
Дата публікації
Перегляди
19к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація