27 гектарів скорботи

Новий столичний цвинтар площею 27 га планується відкрити в Києво-Святошинському районі Київської області.

Новий столичний цвинтар площею 27 га планується відкрити в Києво-Святошинському районі Київської області.
Як передає УНІАН, про це повідомив в інтерв’ю журналістам перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко.

Анатолій Голубченко
УНІАН
Перший заступник голови Київської міської державної адміністрації Анатолій Голубченко
За його даними, 13 вересня Києво-Святошинська райрада Київської області має на своїй сесії розглянути питання про передачу столиці 27 га своєї землі під облаштування нового цвинтаря Києва.

Голубченко поінформував, що ця ділянка була запропонована столиці ще декілька років тому, але через деякі проблеми, що залишались невирішеними з боку київської влади, питання не розглядалось. “На сьогодні ми ситуацію розглянули, домовились, і я думаю, що вже через тиждень буде підписана угода і на наступній сесії Києво-Святошинської районної ради області вони винесуть цю площадку на розгляд і задовольнять наше прохання”, - зазначив чиновник.

Згідно з уже досягнутими домовленостями з керівництвом району області, із 27 переданих гектарів 3-4 га залишать для поховань мешканців з області, решта землі - з Києва. Де саме буде виділена земля Голубченко не уточнив.

Крім того, підкреслив перший заступник голови КМДА, враховуючи, що ситуація з міськими цвинтарями столиці дуже складна, враховуючи розрахунки можливостей здійснення поховань на існуючих територіях, влада Києва додатково попросила в області ще 40 га. Але Голубченко не виключає, що ці площі столиці доведеться вже викуповувати у власників, оскільки вся земля вже розпайована.

Він повідомив, що керівництво області погодилось відшукати не дуже привабливу землю, запропонують мешканцям варіант її продажу і вже після погодження повідомлять столичній владі. Як пообіцяли в області, пошук землі буде не тривалим, близько одного місяця.

“Потім ми розглянемо це питання, вийдемо на Київраду, і якщо доведемо необхідність, а це не так вже й важко, виходячи з розрахунків, отримаємо згоду. Ми передбачимо кошти в бюджеті, викупимо і обладнаємо цвинтар ще один для Києва”, - сказав він.

Таким чином, як сподівається перший заступник, проблему нових кладовищ до кінця року буде розв’язано. Це допоможе вирішити проблему з похованням померлих на 20 років. Зараз, за словами чиновника, землі на київських кладовищах залишилося на 3-4 роки.

За даними Головного управління ритуальних послуг, у Києві нині зареєстровано 29 кладовищ загальною площею 560 га, з яких 2 діючих (Північне і Південне), 2 закритих і 25 частково закритих. Загальна кількість поховань на київських цвинтарях - понад 785 тис.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: