Цього дня - день народження творця Азбуки Морзе Семюеля Морзе.
Який сьогодні день
27 квітня - Всесвітній день тапіра, День азбуки Морзе, День безкоштовної стерилізації безпритульних кішок, День порятунку жаб.
Всесвітній день тапіра
Тапір — рід травоїдних тварин з ряду непарнокопитних. Ця тварина зовні трохи нагадує свиню, але має короткий хобот. У світі існує 5 видів тапірів - чотири види сучасних тапірів мешкає в Південній та Центральній Америці, й один — у Південно-Східній Азії.
Тапіри мешкають у тропічних лісах. Саме через їхнє знищення всі види цих тварин є дуже вразливими.
День азбуки Морзе
27 квітня 1791 року в США народився Семюель Морзе - винахідник і художник, автор електромагнітного телеграфу (апарату Морзе) і азбуки Морзе.
Знамениту азбуку Морзе він винайшов 1838 року для військових і цивільних фахівців у галузі зв'язку. Вона являла собою телеграфний код. Кожен знак або цифра, або літера алфавіту, позначалися серією коротких або довгих включень електричного струму. Точки - це короткі включення, а тире - довгі.
Азбуку Морзе багато ентузіастів використовують і донині.
День порятунку жаб
День порятунку жаб заснувала організація "День порятунку жаб" у 2009 році. Це свято було створено з метою привернення уваги до проблем земноводних і присвячений захисту амфібій, деякі види яких перебувають на межі вимирання. Цей день призначається для інформування людей про амфибії, які є важливою частиною екосистеми, що попереджає її руйнування.
Яке православне (церковне) свято сьогодні
27 квітня - Великий вівторок; мучеників Антонія, Іоанна та Євстафія Віленських (Литовських); Віленської ікони Божої Матері.
Мученики Антоній, Іоанн та Євстафій Віленські
Ці святі служили при дворі князя Ольгерда Литовського в XIV столітті. Вони були таємно звернені з язичництва в Православ'я свящ. Нестором, духівником Марії Ярославни, дружини Ольгерда. Після прийняття Хрещення брати відмовилися слідувати язичницьким звичаєм. Ольгерд, вирішивши випробувати їх покору запропонував їм скуштувати м'ясо в пісний день напередодні Різдва Христового. Мученики відповіли, що обов'язки перед Богом вище слухняності князю.
Братів кинули до в'язниці. Не витримавши ув'язнення, Іоанн погодився виконувати язичницькі обряди і був відпущений. У надії, що Антоній візьме приклад з брата його відпустили, але він продовжив сповідувати православ'я, і його знову ув'язнили.
Іоанн знову повернувся до Християнства, він викликав гнів княжого оточення, був жорстоко побитий і знову кинутий у в'язницю. Незабаром братів стратили: Антоній був задушений, Іоанна та Евстафія повісили. Місцеві християни таємно поховали останки мучеників.
День ангела сьогодні
День ангела (іменини) сьогодні святкують: Антон, Іван, Мартин, Зіта, Феліція.
Які народні прикмети і традиції сьогодні
Традиції:
- У Великий вівторок закінчують всі дрібні домашні справи.
- Особливу увагу слід приділити наряду, який людина вибрала для святкування Великодня – його слід остаточно довести до ладу і відкласти до свята.
- Цей день варто провести у суворій стриманості – як в їжі, так і в поведінці.
Прикмети:
- Багато соку з берези тече – до пізньої осені.
- Верба зацвіла і прилетіли ластівки та стрижі – прийшла пора саджанці в садах висаджувати.
- Побачити в цей день в небі самотнього журавля – до удачі, пару – до весілля, зграю – до приїзду бажаних гостей.
- Сни проти 27 квітня дуже важливі. Сон, побачений вдень, 27 квітня, віщий. Сни в цю ніч підкажуть, в яких сферах життя ви припускаєтеся помилок. Більш того, сновидіння допоможуть знайти вихід зі складної ситуації. Для цього "розкажіть" про неї перед сном і налаштуйтеся на фіксацію відповіді.
Що не можна робити в цей день
- Не можна цього дня веселитися, танцювати, святкувати і співати. Слід провести цей день тихо і за роботою.
- У першій половині дня варто завершити всі справи, а ввечері – не брати у руки гострі предмети – ножиці, голки та інше.
- Не можна, щоб в домі був безлад, речі невипрані, а рослини не политі. Інакше у вашому будинку не буде розумних і хороших людей.
- Якщо зустрічаєте людину з повним відром або зі сміттєвим пакетом – не переходьте їй дорогу, дайте пройти, інакше ви перейдете дорогу власному везінню.
- Не слід цього дня брехати або лестити кому-небудь. Вважається, що неправда, особливо сказана для якоїсь вигоди, може накликати біду на весь рід.
- З цієї ж причини не рекомендується давати порожніх обіцянок. Але це стосується лише свідомо нездійсненних завдань. Якщо є шанс стримати слово, то ця заборона не працює.
Що сталося цього дня
- 1521 — на філіппінському острові Мактан у сутичці з тубільцями загинув 41-річний португальський мореплавець Фернан Магеллан.
- 1905 — Маніфест Миколи II «Об укреплении начал веротерпимости»
- 1906 — почала діяти I Державна Дума Російської імперії
- 1906 — (21 травня?) в Санкт-Петербурзі вийшов перший номер газети «Український вісник»
- 1908 — початок IV Олімпійських ігор у Лондоні
- 1940 — за наказом Генриха Гіммлера поблизу Кракова (Польща) створено концентраційний табір Аушвіц. Він став першим концтабором, призначеним для масового знищення людей
- 1950 — Велика Британія визнала державу Ізраїль
- 1963 — лідер кубинської революції Фідель Кастро Рус прибув з першим візитом до Москви. У ході візиту, що тривав більше місяця, Кастро задекларував приналежність Куби до світового соціалістичного табору і підписав угоди по товарообміну з СРСР на умовах довготривалого пільгового кредиту.
- 1965 — у США запатентовані підгузки "Памперс".
- 1978 — в Афганістані відбувся військовий переворот — убито президента М.Дауда. Новим керівником країни став Нур Мухаммед Таракі, котрий проголосив створення Демократичної Республіки Афганістан і згодом підписав з Радянським Союзом договір про взаємодопомогу
- 1992 — рада керівників Міжнародного валютного фонду проголосувала за прийняття України до складу МВФ.
- 1992 — у Белграді ухвалено конституцію нової держави: Сербія та її єдиний союзник Чорногорія проголосили створення Федеративної Республіки Югославія. Країна проіснувала до лютого 2003 року, коли трансформувалась у ще одне державне утворення — Сербію і Чорногорію
- 1995 — День заснування Державного казначейства (скарбниці) України.
- 2001 — прем'єр-міністр України Віктор Ющенко подав у відставку
- 2010 — Верховна Рада України ратифікувала домовленість про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 в обмін на знижку ціни на газ
- 2012 — вибухи в Дніпропетровську — серія терористичних актів, що стались у центрі Дніпропетровська.
Хто народився цього дня
- 1494 — Сулейман I Пишний, османський султан при якому Османська імперія набула найбільшого розширення, чоловік Роксолани (п. 1566).
- 1791 — Семюел Фінлі Бріз Морзе, американський винахідник і художник. Найбільш відомий своєю Азбукою (п. 1872).
- 1820 — Герберт Спенсер, англійський філософ і соціолог.
- 1920 — Марк Красносельський, український математик, засновник сучасного підходу до задач нелінійного аналізу.
- 1927 — Євген Моргунов, кіноактор, виконавець ролі Бувалого в трійці з Нікуліним і Віциним у комедіях Леоніда Гайдая.
- 1931 — Ігор Ойстрах, український радянський скрипаль. Син Давида Ойстраха. З 1996 року живе в Бельгії.
- 1932 — Анук Еме, французька кіноакторка («Чоловік і жінка»).
- 1966 — В'ячеслав Олійник, маріупольський борець, перший чемпіон Літніх Олімпійських ігор від України.
- 1978 — Олег Тимченко, український хокеїст
- 1994 — Євген Богодайко, український плавець, триразовий чемпіон та семиразовий призер Літніх Паралімпійських ігор.