Перейти до змісту
28 серпня 2020 року: яке сьогодні свято, прикмети та День ангела
Pexels

День ангела святкують: Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір та Марія.

Який день

Сьогодні, 28 серпня 2020 року, святкують День молоді в Північній Кореї, у Мексиці -  Національний день бабусь і дідусів, також Національний день вишневих слойок і Національний день червоного вина святкують у США.

28 серпня у Тернополі святкують День міста.

Яке православне свято

За церковним календарем 28 серпня Успіння Пресвятої Богородиці. Саме сьогодні завершується 14-денний піст, який розпочався на Маковея.

Свято має подвійний зміст: людська скорбота поєднується з упевненістю в тому, що смерті як знищення і небуття не існує.

Успіння належить до найдавніших Богородичних свят, яке з’явилось в Єрусалимі одразу після Вселенського Собору в Ефесі (431 рік). У VI сторіччі це свято отримує свою теперішню назву – Успіння Пресвятої Богородиці.

В Україні свято набуло особливого вшанування. Три лаври України: Києво-Печерська, Почаївська, Святогірська – присвячені цьому святу. Також Успінню Божої Матері в Україні присвячена велика кількість храмів.

Згідно з церковним переданням, в день, коли Богоматір мала відійти у вічність, апостоли залишили місця своєї проповіді та дивним чином зібрались в Єрусалимі, щоб попрощатись з Пресвятою Богородицею та здійснити погребіння її тіла. Перебуваючи навколо її ложа, вони були засліплені яскравим світлом, в якому явився Христос в оточенні ангелів та архангелів. У цей момент чиста душа Діви Марії без страждання, ніби уві сні, відійшла до Господа. 

Апостоли поховали тіло Божої Матері, згідно з її бажанням у Гефсиманському саду – в печері, де спочивали тіла її батьків і праведного Йосифа.

Які традиції на свято 

Сьогодні віряни йдуть до церкви, щоб вшанувати пам'ять про Пресвяту Богородицю, і моляться біля ікони. Ще однією традицією у наших предків було на Успіння займатися засоленням на зиму капусти, огірків, помідорів та інших овочів.

Іменини

День ангела святкують: Василь, Матвій, Олександр, Семен, Федір та Марія.

Що не можна робити 

 • Не можна лаятися
 • Не можна брати гострі предмети
 • Не можна ходити без взуття
 • Жінкам не можна фізично працювати
 • Не можна одягати старий одяг
 • Не можна стригти волосся
 • Не можна шити

Що можна робити 28 серпня

 • Сьогодні треба відвідати богослужіння та помолитися божій матері.
 • Від сьогодні починали прибирати картоплю з полів.

Що сталося у цей день 

1850 — у Веймарі відбулася прем'єра опери Ріхарда Вагнера "Лоенгрін".
1921 — у Києві розстріляні 47 членів ЦУПКому (Центрального Українського Повстанського Комітету), серед яких були Іван Андрух, співзасновник УВО, та поет-військовик Григорій Чупринка.
1924 — Серпневий виступ грузинів проти радянської влади.
1937 — в Японській імперії була заснована компанія "Toyota".
1946 — США скористались правом вето на вступ до ООН таких країн, як Монгольська Народна Республіка та Народна Соціалістична Республіка Албанія. США підтримала Велика Британія.
1963 — біля Меморіалу Лінкольна у Вашингтоні зібралися 200 тисяч учасників маршу протесту проти расової сегрегації та дискримінації. Перед ними зі своєю знаменитою промовою "В мене є мрія" виступив борець за громадянські права темношкірих громадян Америки Мартін Лютер Кінг.
1996 — після 15 років подружнього життя і 4 років життя нарізно лондонський суд офіційно розлучив британського принца Чарльза і принцесу Діану.
1999 — в столиці Малайзії Куала-Лумпурі відкрилася найвища на той час споруда — дві 88-поверхові башти-близнючки торгово-ділового центру "Петронас Тауер" заввишки 452 метри кожна. Загальна площа комплексу — близько мільйона квадратних метрів. Одну з башт займає штаб-квартира нафтової компанії Petronas, іншу — офіси її партнерів та інших транснаціональних корпорацій.

Народні прикмети на 28 серпня

 • Якщо дощить у цей день, то вся осінь буде дощовою.
 • Якщо на небі з'явилась веселка, то буде тепла осінь.
 • Багато павутиння – прикмета до того, що зима буде морозною і малосніжною.
 • Якщо до Успіння землю розорати, то можна встигнути ще одну копицю потиснути.
 • Гарна погода – Бабине літо буде прохолодним.
 • Якщо сьогодні сонячна погода, то бабине літо швидко мине.

Нагадаємо, що пророкують зірки 28 серпня. Гороскоп для всіх знаків. 

Залиште свій коментар