28 вузів готують проти Вакарчука позов до суду

Вищі навчальні заклади збираються судитися з Міносвіти через незаконне, на їхню думку, позбавлення ліцензій.

Голова правління Конфедерації недержавних вищих навчальних закладів освіти, депутат від Партії регіонів Юрій Мірошниченко закликає Міністерство освіти і науки та Державну акредитаційну комісію припинити перевірки недержавних вузів.

Він повідомив, що 28 навчальних закладів готують судові позови до Міносвіти та ДАК через незаконне, на їхню думку, позбавлення ліцензій у 2008-2009 навчальному році. За його інформацією, близько 34-х вузів позбавлено ліцензій, ще близько 50-ти чекають перевірок Міністерства, за результатами яких вони також можуть втратити ліцензії. Ці навчальні заклади переважно недержавної форми власності, відзначив депутат.

Мірошниченко закликав міністерство і ДАК не демонструвати упереджене ставлення до недержавних вузів та припинити перевірки, які, на його думку, не мають безпосереднього відношення до виконання вищими навчальними закладами ліцензійних умов діяльності.

При цьому він нагадав, що постановою уряду від 21 травня 2009 року передбачено мораторій на перевірки всіх суб’єктів господарювання, в тому числі і недержавних вузів.

Він також повідомив, що надіслав міністру освіти і науки Івану Вакарчуку звернення з вимогою відкликати лист від 5 червня, яким призупиняється прийом до розгляду ліцензійних справ за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавра та молодшого спеціаліста на підставі порушення окремими вузами ліцензійних умов.

На думку Мірошниченка, прийняте рішення щодо призупинення розгляду ліцензійних справ суперечить законодавству. Також депутат вважає, що в листі Міносвіти не вказано нормативних підстав, згідно з якими призупиняється прийом до розгляду ліцензійних справ.

Окрім цього, він сказав, що, за його інформацією, ДАК регулярно порушує порядок (особливо в термінах) прийому і розгляду документів з ліцензування і акредитації, має в роботі десятки справ, які не були і, ймовірніше за все, не будуть розглянуті в установлені законом терміни. Це ставить під загрозу організацію нового набору у вузи, а також ліцензування та акредитацію не лише з нових, але й наявних спеціальностей, заявив Мірошниченко.

Читайте також:

Партія регіонів вимагає вигнати Вакарчука за "руйнування освіти"

На кожне безкоштовне місце у вузі претендують три з половиною студента

Ющенко вимагає знайти по вчителю української мови для кожної школи

Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: