3 тисячі українців уже отримали "карту поляка"

Польща з моменту впровадження процедури видачі "карт поляка" з 28 березня 2008 року видала українцям близько 3 тисяч таких карт.

Про це повідомив представник Консульського департаменту та Полонії Міністерства закордонних справ Польщі Януш Давидович.

Він відзначив, що Україна займає перше місце за кількістю поданих заявок на отримання "карти поляка".

Зокрема, за його даними, за перші півроку від початку видачі карт консульства Польщі отримали понад 11 тисяч заявок на отримання таких карт, з яких понад 6 тисяч подали громадяни України.

При цьому абсолютна більшість заявок подано у польське консульство у Львові (4 тис). Друге місце посідає Луцьк з 1 тис. заявками. У Києві подано 800 заявок.

Представник польського міністерства повідомив, що друге місце після України за кількістю поданих заявок займають громадяни Білорусі, котрі подали від 2 до 3 тисяч заявок.

Він також зауважив, що Польща очікувала більшої зацікавленості в отриманні "карт поляка".

Януш Давидович відзначив, що 50% заявників отримали "карту поляка". Решта справ, за якого словами, ще розглядається.

"Кількість відмов складає менше 1%", - додав він.

У квітні Польща прогнозувала видачу 1 млн. "карт поляка", з яких від 100 до 200 тисяч планувалось видати до 2009 року.

За даними польського МЗС, в Україні "карту поляка" можуть отримати 140 тисяч українських громадян, котрі мають польське коріння.

"Карта поляка" надає низку пільг для її власників, серед яких право працювати та займатись підприємницькою діяльністю у Польщі на таких же умовах, як і польські громадяни: можливість отримання безкоштовної освіти у школі та ВНЗ; безкоштовну медичну допомогу (в екстрених випадках).

Крім цього, ця карта дає право на 37% знижку на проїзд в міському та залізничному транспорті, а також право безкоштовного входу в національні музеї Польщі.

"Карта поляка" видається на 10 років, але вона не заміняє візи і не дає право на постійне проживання в Польщі.

Згідно з законом, так карту можуть отримати громадяни Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Естонії, Грузії, Казахстану, Литви, Латвії, Молдови, Росії, Таджикистану, Туркменістану, України та Узбекистану, якщо мають польське коріння.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: