30 червня: цікаві факти, народні звичаї та прикмети

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо 30 червня погода дощова, то зима буде сніжною.

30 червня церква вшановує пам’ять Мануїла, якого в народі ще називали Мануйлом. Зауважимо, що уже до XIX століття народний календар містив імена понад 400 православних святих, мучеників, осіб духовних і князів. "Персоніфікація" календарних днів дозволяла селянам краще орієнтуватися в часі та зберігати традиційний уклад, не побоюючись закидів в язичництві з боку православної церкви й держави.

Так, вважалося, що на Мануйла розпочинається буйний ріст усього, що раніше було посаджене. Щоправда, цього дня слід було бути обережним, бо над землею могли підійматися "злі" білі тумани, в яких могли ввижатися знайомі люди або корова білого кольору. Ходити за цим білим мороком в жодному разі не можна було, адже можна було заблукати в лісі або випадково втопитися в болоті.

Останні "привіти" передавали русалки, які, як ми вже знаємо, найактивніші під час Русалії. В деяких регіонах вважалося, що в такому молочному тумані ховаються русалки, які заманюють молодих хлопців. А дітей русалки та мавки заманювали білими квітами, які саме розпускалися о цій порі. Тому не можна було зривати латаття, щоб не перетворитися на мавку.

Також русалки у цей день могли ходити по обійстях і просити щось позичити. В цей день не давали у борг, щоб не перевівся достаток.

Український народний прогностик:

  • Вечірня веселка — до гарної погоди.
  • Червоний захід сонця — до вітру і бурі.
  • Багряний Місяць — на дощ.
  • Нічна гроза — до гарної погоди вдень.
  • Якщо погода дощова, то зима буде сніжною.

Читайте також: Коридор затемнень влітку 2020 року: як пережити

Залиште свій коментар

Вибір редакції