30 тисяч українців щорічно потрапляють в мережі торговців людьми

В Україні зростає кількість випадків, коли українці експлуатують своїх же громадян, - це, в першу чергу, трудове і сексуальне рабство.

В Україні щороку жертвами торгівлі людьми стають понад 30 тисяч громадян. Про це у Львові на конференції "Координація зусиль для виявлення та підтримки потерпілих від торгівлі людьми в сільській місцевості" заявила менеджер проектів ОБСЄ в Україні Тетяна Руденко.

Вона підкреслила, що зростає кількість випадків, коли українці експлуатують своїх же громадян, - це, в першу чергу, трудове і сексуальне рабство.

За словами керівника громадської організації "Жіночі перспективи" Любов Максимович, жителі малих міст і сіл найчастіше стають жертвами торгівлі людьми, тому що в таких регіонах найбільш гостро відчутна проблема безробіття.

"Виїжджають цілими селами, кримінальні структури легко можуть умовити селянина через непоінформованість, - пояснила Любов Максимович. - Проблем додає і те, що селянин, який постраждав від торгівлі, не знає, куди звертатися, і боїться розголосу".

Для цього громадські організації проводять тренінги з головами сільських рад.

"Навчання дало свої результати. Ми це знаємо зі статистики дзвінків на гарячу лінію потенційних мігрантів, ми це відстежуємо. Кількість дзвінків зросла, люди починають погоджуватися", - розповіла Максимович.

Вона зазначила, що надходять скарги і від людей, яких вивозили на рабську сільськогосподарська праця в південні регіони країни або на будівництво, а потім не розрахувалися за виконану роботу.

На даний момент громадські організації напрацьовують механізми виявлення жертв торгівлі людьми і надання їм допомоги, яка повинна бути прописана в законі "Про запобігання торгівлі людьми". Проект закону перебуває на узгодженні і повинен бути прийнятий парламентом в кінці цього року або вже в наступному році, додала Максимович.

Експерти нарікають, що в даний час держава не має ні програми, ні структури або спеціалізованих будинків для реінтеграції жертв торгівлі людьми, а цією проблемою займаються переважно громадські організації.

Читайте також:

На Сумщині чоловік два місяці провів у рабстві

На Полтавщині у кібер-борделі тримали 20 дівчат

На Тернопільщині викладачі вузів продавали студентів у рабство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: