300 тисяч дітей в Україні не ходять до школи

Україна, Росія й Туреччина лідирують серед країн Центральної й Східної Європи за кількістю дітей без початкової освіти.

школа
Найкращі показники із забезпечення доступу до освіти і її якості є в Норвегії, Великобританії, Словенії, Швеції.
Така сумна статистика зазначена в доповіді ЮНЕСКО "Освіта для всіх до 2015", яка є оглядом ситуації з освітою у світі. У доповіді аналізуються досягнення й недоліки 129 країн світу з виконання шести цілей у цій сфері, поставлених у 2000 році в Дакарі (Сенегал).

Відповідно до доповіді, Росія, Україна й Туреччина лідирують у Центральній і Східній Європі за кількістю дітей молодшого шкільного віку, які не відвідують початкової школи.

У кожній із цих країн налічується понад 300 тисяч таких дітей. Водночас ЮНЕСКО зазначає, що в країнах Центральної й Східної Європи, а також Центральної Азії кількість дітей, які не відвідують початкову школу, скоротилося з 3,1 мільйона в 1999 році до 2,4 мільйона.

Крім того, Україну названо серед країн, які в період з 1999 року по 2005 рік збільшили не менш ніж на 1% частину ВВП, що виділяється на освіту. 

Водночас ЮНЕСКО вважає, що найкращі показники із забезпечення доступу до освіти і її якості є в Норвегії, за нею йдуть Великобританія, Словенія, Швеція, Республіка Корея й Італія. України в цьому рейтингу немає.

Більшість даних у доповіді ЮНЕСКО ґрунтуються на інформації станом на 2005 рік.

У доповіді також звертається увага на те, що для досягнення мети охопити до 2015 року всіх дітей відповідного віку освітою заважають серед іншого такі фактори як низька якість освіти, високі витрати на навчання та високий рівень неграмотності серед дорослих.

"Незважаючи на наявні в більшості країн конституційні положення, що гарантують безкоштовну початкову освіту, багатьом сім'ям учнів державних початкових шкіл так чи інакше доводиться стикатися із проблемою оплати за навчання, що іноді може становити третину сімейного бюджету", - зазначено в доповіді.

У документі вказується на проблему нестачі вчителів, загалом у світі до 2015 року буде потрібно 18 мільйонів нових учителів початкової школи.

Цілями, прийнятими державами в Дакарі в 2000 році, є розширення й поліпшення дошкільного виховання й освіти; забезпечення до 2015 року безкоштовної й обов'язкової загальної початкової освіти; забезпечення рівного доступу до програм навчання й набуття життєвих навичок; підвищення на 50% рівня грамотності дорослих до 2015 року; забезпечення гендерної рівності в початковій і середній освіті до 2005 року, а на всіх щаблях освіти - 2015 року; підвищення якості освіти.

Міністерство фінансів України сподівається, що Світовий банк виділить Україні 86,6 млн. доларів кредитних коштів для реалізації проекту "Рівний доступ до якісної освіти".

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: