4,5 мільйони школярів

Цього року до школи піде на 20 тисяч менше дітей, ніж тогоріч, - 350 тисяч. Не ходять до школи переважно через бідність батьків.

Школярі пишуть твір (Фото: dinara.ru)
Міністр освіти переконує: кількість нових школярів зменшилася лише тимчасово. (Фото: dinara.ru)
Міністр освіти Станіслав Ніколаєнко повідомив, що цього року в перший клас піде на 20 тисяч менше дітей, ніж минулого. Водночас, в Україні досі є діти, які зовсім не навчаються у школі. Минулого року більше семи тисяч потенційних учнів не пішли на “перший дзвінок”. 

Загалом в міносвіти вважають, що майже на сто відсотків підготувалися до нового навчального року. Але президент Віктор Ющенко розкритикував стан навчальних закладів.
За попередніми підрахунками, до школи цього року піде трохи менше 350 тисяч дітлахів. Зменшення їх кількості, за словами Станіслава Ніколаєнка, є лише тимчасовим явищем, уже наступного року ситуація має вирівнятися. 

Віктор Ющенко та Станіслав Ніколаєнко
УНІАН
Президент і міністр освіти розійшлися в оцінці ситуації в українській школі.
Загалом у школі навчатиметься більше 4,5 мільйонів учнів. У міністерстві у справах сім'ї, молоді та спорту стверджують, що Україна знаходиться серед лідерів за відсотком дітей, які ходять до школи. Але, за словами заступниці міністра Світлани Толстоухої, минулого року до школи не ходили більше семи тисяч дітей. Найбільше – у Дніпропетровську, Донецьку, Одесі та на Закарпатті: “Коли ми дослідили, чому діти не ходять до школи, то виявилося, що з цих семи тисяч 937 дітей не навчаються через матеріально-фінансові можливості батьків. Через невиконання батьками обов’язків щодо виховання дитини – майже чотири тисячі. Це якраз діти, що виховуються у сім’ях батьків із асоціальною поведінкою, наркотичною і алкогольною залежністю.” 

У міністерстві стверджують, що соціальні служби борються з цією проблемою. На початок вересня у всіх школах заплановані рейди – аби встановити, хто і чому відсутній на заняттях. Незабезпеченим сім’ям допомагають меценати та соціальні служби. 

Соцпрацівники також кажуть, що у групі ризику – безпритульні та бездоглядні діти. Їх майже стільки ж, скільки й тих, що вже не ходять до школи. Через це притулки укладають угоди із загальноосвітніми навчальними закладами. 

Безпритульні діти (Фото: balance.metakultura.ru)
Важливою соціальною проблемою є безпритульні діти, які не мають змоги відвідувати школу. (Фото: balance.metakultura.ru)
Ще однією проблемою називають відсутність прописки в Україні. Соцпрацівники кажуть, що тепер їм важче встановити, скільки дітей не ходять до школи, адже їх батьки можуть подорожувати країною й не реєструватися. 

Нещодавно київський міський голова Леонід Черновецький заявляв, що діти повинні вчитися там, де прописані. Громадськість засудила такі заяви як неконституційні. 

Освітяни кажуть, що загалом вони добре підготувалися до нового навчального року (на думку Станіслава Ніколаєнка, підготовку здійснено на 95%). По-іншому оцінив ситуацію президент Віктор Ющенко: “Мені здається, що соромно сьогодні в загальноосвітній школі не мати теплого туалету. І це не є питанням великих грошей, це питання нашого відношення до цієї теми. Соромно мати в школі опалення, яке встановили після того, як німці відійшли. Ми 40% бюджету школи витрачаємо на опалення. Це неправильно.” 

Віктор Ющенко пообіцяв, що фінансування освіти цього року збільшиться на третину. iPlus уже повідомляв, що він вважає організацію високоякісної національної освіти пріоритетом номер один для всіх політичних сил.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: