Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Викрадення та тортури: активісти уклали "енциклопедію репресій" в анексованому Криму

Громадська організація ”КримSOS” поділилася результатами свого дослідження.

З часу початку анексії Криму Росією на півострові зафіксовано насильницьке зникнення 44 осіб, об`єктами політично вмотивованого кримінального переслідування стали не менше 96 осіб, а щонайменше 149 осіб зазнали тортур від окупаційної влади. Такі дані містяться в дослідженні громадської організації "КримSOS", котре має назву "Енциклопедія репресій в Криму з моменту анексії Криму", повідомляє УНІАН.

Автори документу зазначають, що від початку окупації Криму насильницьким шляхом зникли 44 людини. "Із них 9 були звільнені, 16 до цього часу не знайдені та вважаються зниклими безвісти, 6 знайдені мертвими, 2 людини були виявлені у місцях несвободи та згодом засуджені за політично мотивованими кримінальними справами, 1 особу було екстрадовано Російською Федерацією за запитом Республіки Узбекистан”, - розповіли активісти. Вони переконані, що в абсолютній більшості випадків причетними до зникнень є силові структури РФ або підконтрольні їм парамілітарні формування.

ВідеоУ Криму поховають ветеранку кримськотатарського руху, яка померла під час облави на активістів

Підтверджених випадків застосування до затриманих тортур набралося півтори сотні. За допомогою фізичного впливу окупаційна влада домагається від обраних нею жителів Криму зізнань у вчиненні тих чи інших "правопорушень" або свідчень супроти потрібних їй осіб. Правозахисниками зафіксовано більше 10 випадків смертей через ненадання медичної допомоги після того, як до людей були застосовані тортури. У ”КримSOS” наголошують, що практика знущань має системний характер, застосовується до затриманих і за адміністративними, і за кримінальними справами, а також триває в часі від 2014 до 2017 років.

За даними "енциклопедії репресій", унаслідок різноманітних псевдоюридичних маніпуляцій за ґратами через політичні мотиви потрапили 96 осіб. "76 осіб на даний час перебувають на території Криму, 20 – через анексію та переслідування вимушено виїхали на материкову частину України", - уточнили автори документу. В його тексті зазначається, що насправді політично вмотивованих кримінальних справ більше, але точний облік неможливий, бо не всі затримані є активістами, а частина боїться публічно заявляти про пережиті переслідування. Під особливу увагу окупаційного режиму підпали кримські татари та їхні лідери.

Дослідження охоплює порушення з початку військової інтервенції Російської Федерації в Україну з лютого 2014 до 31 жовтня 2017 року. Воно підготовлене в рамках проекту за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції