5 років тому в Україні вперше пересадили серце (відео)

28 жовтня виповниться п'ять років, як харків’янин Едуард Соколов живе з пересадженим вітчизняними фахівцями серцем.

Це перший українець з кількох прооперованих на батьківщині.

"В Україні живуть тисячі людей, які потребують пересадки серця. Але через неготовність нашого суспільства прийти на допомогу хворій людині, недовіри до трансплантологів, ми не можемо проводити такі операції, виконуємо їх дуже рідко", – пояснює директор Київської міської клінічної лікарні "Київський міський центр серця" Борис Тодуров. – Щодня в столиці та інших містах нашої країни через важкі черепно-мозкові травми, отримані в ДТП, гинуть десятки людей. Вони могли б стати донорами серця. Але проблеми українського законодавства не дають лікарям можливості повноцінно працювати. У всьому світі цю проблему вирішили простіше: кожна людина за життя сама вирішує, чи буде донором після своєї смерті, чи ні. Тому в Європі, Америці та інших країнах пересадки органів, у тому числі й серця, виконуються регулярно».

"У 2000 році у мене був інфаркт міокарду, – каже 44-річний Едуард Соколов. – З’явилася сильна задишка. І у тому ж році мені поставили діагноз "ішемічна кардіоміопатія". Цю хворобу вилікувати неможливо. Допомогти могла лише пересадка серця. Я чекав її у київській клініці 9 місяців і 14 днів. Пощастило, що серце загиблого молодого парубка підійшло саме мені. Адже я бачив хворих з таким же діагнозом, як і у мене, і вони вмирали, не дочекавшись операції. Так, я живу завдяки органу загиблої людини. Але повірте мені: ці п'ять років – ціле життя. Коли стоїш на порозі смерті, розумієш, яке цінне все довкола, наскільки дорогі рідні люди. Я ніколи не знайду слів, щоб віддячити київським кардіохірургам, які врятували моє життя".

Київський міський центр серця відкрили у грудні минулого року, а першу операцію здійснили у квітні 2008. Понад 600 операцій вже провели у Київському міському центрі серця. Окрім того, більше 6 тисяч осіб пройшли в центрі кардіологічне обстеження.

ВідеоУкраїнець живе з чужим серцем 5 років

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: