50 копійок на день. Глава кіберполіції розповів, як з вашого рахунку хакери таємно знімають кошти

Демедюк також попередив, що масштаб кіберзлочинів в Україні буде зростати.

Глава кіберполіції України Сергій Демедюк пояснив, як хакерам вдається "невидимим" способом знімати з рахунків користувачів різноманітних програм гроші.  

"Суть кіберзлочинів у тому, що їхні автори завжди розкривають свій потенціал саме в тих сферах і речах, які мають великий попит. Наприклад, багато кіберзлочинців пишуть дійсно корисні програми для мобільних пристроїв. Це може бути що завгодно — гра або софт для контролю особистих фінансів", — сказав Демедюк в інтерв'ю виданню "Фокус".

"Цей софт ви завантажуєте з офіційного джерела, де програми перевіряють на віруси. А от оновлення програми відбувається безпосередньо з сервера розробника, і воно містить вірус. І ця програма може знімати з вашого рахунку від 50 копійок на добу. Така дрібниця, що ви навіть не помітите. Але якщо у зловмисника встановлено велику кількість копій програми, доходи будуть дуже навіть непогані", — далі пояснив він.

Глава кіберполіції на питання про те, яким він бачить розвиток кіберзлочинності в Україні, відповів:

"Можу з упевненістю сказати лише те, що її масштаби будуть рости. Деталі спрогнозувати складно. Все залежить від того, які потреби виникнуть у користувачів".

Нагадаємо, Демедюк також розповів, як потрібно скаржитися на кіберзлочинців так, щоб повернути вкрадені ними гроші. Між іншим, 80% українських хакерів перебувають у розшуку в США.

Крім того, глава кіберполіції заявив, що в Україні складна ситуація з телефонним шахрайством. Так, 90% дзвінків українцям надходить від ув'язнених на окупованому Донбасі.

ВідеоУ Миколаєві бабуся з онуком допомогли поліції затримати телефонного шахрая

Залиште свій коментар