Перейти до змісту
50-метровий прапор і дошка пам’яті з сотнями світлин: як в Україні вшанували захисників

50-метровий прапор і дошка пам’яті з сотнями світлин: як в Україні вшанували захисників

У різних містах відбулися урочистості до Дня захисника України

Урочистості до Дня захисника відбулися по всій території України - на честь героїв у різних містах відкривали виставки та меморіальні дошки і проводили піші марші. Як країна відзначала 14 жовтня у сюжеті ТСН.19.30.

У Львові  захисникам України присвятили одразу дві ходи. Учасники першої пройшлися середмістям у формі повстанської армії і зі зброєю того часу. Вперше у марші взяла участь військова техніка - броньовані машини, гармата, мотоцикл.

Другий марш символічно пройшов між пам’ятниками двох борців за свободу України - Степана Бандери і  Тараса Шевченка. «Я пишаюся тим, що у нас відроджується військо. Сьогодні у нас свято, ми дякуємо захисникам за те, що вони захищають нас», - каже один із учасників.

Вздовж маршруту перекривали вулиці. Але люди не протестували, на знак пошани перехожі зупинялися, а жителі виходили на балкони. Закінчилася хода на проспекті  Свободи, де хор Дударик виконав гімн української армії. «У цей день кожен українець має вийти з дому і подякувати військовим, які їх захищають, подякувати, що вони в цей день можуть святкувати у мирному небі», - каже організатор маршу, ветеран 93-ї механізованої бригади Артур Кирєєв.

У Харкові учасники ходи зібралися біля пам’ятника Незалежності.  Бійці - у військовій формі, городяни - у вишиванках. «Східні міста дали дуже багато добровольців. Ми показуємо, що Харків, як форпост Сходу України. Це патріотичне місто сьогодні. Тут зібралася величезна кількість патріотичних організацій і патріотів», - переконує співорганізатор ходу Георгій Тарасенко.

Відео День захисника: які святкові урочистості відбулися у регіонах України

Ушановували загиблих, згадували полонених і дякували живим. Урочистості до Дня захисника відбулися в усій Україні. На честь героїв крокували маршами, відкривали меморіальні дошки і виставки. Як країна відзначала 14 жовтня – у сюжеті.

День захисника: які святкові урочистості відбулися у регіонах України

На майдані розгорнули прапор єдності завдовжки півсотні метрів. На ньому - десятки знамен бойових підрозділів і волонтерських організацій. Уже чотири роки стяг мандрує країною і у різних регіонах до нього дошивають все нові й нові частини. «Дуже допомагають батьки. Особливо батьки наших загиблих героїв. Ми таким чином хочемо зібрати саме історію війни, яка коїться зараз. Щоб ми нікого не забули, щоб всі були в пам’яті», - розповідає волонтерка Ярина Чаговець.

А потім з прапорами та портретами героїв колона рушила середмістям.

Провели хід і у Чернівцях, там вона відбулася надвечір, тому учасники йшли із смолоскипами в руках. На Одещині марш провели у Чорноморську, в ньому взяли участь понад чотири сотні людей. А в самій Одесі відкрили пам'ятну дошку усім жителям області, загиблим на фронті . На ній понад дві сотні світлин. Дошку розмістили на стіні собору Різдва Христового і військові капелани провели там молебн за героями, які загинули на Сході України.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин