50 років Куренівської трагедії: катастрофа під грифом "таємно" (7 фото)

13 березня виповнюється 50 років з того дня, як на Куренівку обрушився селевий потік з Бабиного Яру. Це стало найбільшою техногенною аварією за всю історію Києва.

50 років тому, 13 березня 1961 року в Києві сталася Куренівська трагедія, яка забрала, за різними оцінками, життя від півтори до двох тисяч людей. Це була найбільша техногенна аварія за всю історію Києва, яку замовчували довгі роки, пише "Газета по-киевски".

Як відомо, цього дня прорвало греблю в районі Бабиного Яру, за якою понад 10 років накопичувалися стічні води з Петровських цегляних заводів.

О 9:20 13 березня дамбу прорвало, і маса рідкої пульпи поринула вниз. Початкова висота валу сягала 14 метрів, а швидкість - 5 метрів на секунду. О 9.30 пульпа дісталася Куренівки і залила близько 30 гектарів.

У районі вулиці Фрунзе висота валу зменшилась вдвічі. Поступово розріджена пульпа ставала твердою, як камінь. Вже у такому вигляді висота цієї маси місцями досягла трьох метрів.

Потік перевертав і відносив автомобілі, автобуси, трамваї, валив стовпи електричних мереж, рвав дроти. Один з автобусів зіткнувся з вантажівкою і вибухнув.

Пульпою було практично повністю знищено трамвайне депо ім. Красіна, кілька десятків його працівників загинули.

Куренівська катастрофа знищила 22 приватні одноповерхові будинки, 5 двоповерхових, 12 одноповерхових будинків державного фонду, два гуртожитки.

Частину тіл так і не знайшли у товщі затверділої пульпи. Зараз точну кількість жертв катастрофи встановити практично неможливо; за оцінками київського історика Олександра Анісімова, це приблизно 1,5 тис. осіб.

Влада довгий час приховувала і применшували масштаби і наслідки аварії. Інформація про куренівські події піддавалася жорсткій цензурі, багатьох загиблих ховали на різних кладовищах у Києві та за його межами, вказуючи в документах і в написах на могилах різні дати і причини смерті.

Президент Віктор Янукович переконаний у необхідності ретельно дослідити та донести до суспільства повну і правдиву інформацію про Куренівську катастрофу в Києві.

Читайте також:

Табачник підготував для дітей "правдиві підручники": розділи про Майдан і УПА переписано

Історія з грифом "Секретно": Заблокована країна: 1972 рік

Розсекречені документи: за незалежність Литви Горбачов вимагав "відступні"

Розсекречено дипломатичні документи про розпад СРСР

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів