50% тепломереж столиці прийшли в непридатність

Близько 90% теплових мереж прокладені за застарілими технологіями, що призводить до збільшення кількості аварійних ситуацій.

 Більше 50% обладнання і трубопроводів теплових мереж Києва відпрацювали свій нормативний ресурс і потребують заміни. Про це повідомило Головне управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження Київської міської державної адміністрації.

Близько 90% теплових мереж прокладені за застарілими технологіями, що призводить до збільшення кількості аварійних ситуацій. На теплових джерелах встановлено обладнання, що знаходиться в експлуатації більше 50 років. Більше 25 років експлуатуються і 70% теплових пунктів міста.

У КМДА наголошують, що незадовільний стан трубопроводів та обладнання теплових мереж, які належать до комунальної власності територіальної громади міста та перебувають у володінні "АК "Київенерго", призводить до того, що надійність централізованого теплопостачання столиці щороку знижується.

Як повідомляється, "АК "Київенерго" щорічно перекладає близько 28 кілометрів теплових мереж, однак для стабільного централізованого теплопостачання цього недостатньо.

Незадовільний технічний стан складових систем теплопостачання (магістральні та розподільні теплові мережі, абонентські мережі, обладнання систем теплопостачання будівель) засвідчено зростанням витрат мережної води на підживлення, що перевищує можливості водопідготовчих установок теплових джерел.

Це призводить до вимушеного зниження тиску в магістралях. Через це, у свою чергу порушується гідравлічний режим систем опалення житлових будинків.

У Головному управлінні енергетики підкреслюють, що для запобігання надзвичайних ситуацій та забезпечення сталого теплопостачання столиці, міська влада вже в наступному році почнуть вибіркову заміну аварійних ділянок тепломереж, виконавши капітальний ремонт трубопроводів.

Нагадаємо, нещодавно аварія на тепломережі у центрі міста призвела до того, що вулиці Горького та Червоноармійську залило гарячою водою.

Читайте також:

Центр Києва затопило окропом

З кранів киян потече зелена вода

Донецька тепломережа дивує городян піар-акціями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: