У Сімферополі проводять "жалобний марш" з нагоди входження Криму до України

Проросійські організації автономної республіки влаштовують проведення "жалобного мітингу" у Сімферополі.

В день 55-ї річниці входження Криму до складу України проросійські організації автономної республіки вирішили влаштувати проведення "жалобного мітингу" у Сімферополі.

Організатори мітингу, зокрема Російська громада Криму, партія "Російський блок" тощо, планують ухвалити резолюцію із закликом "до православного народу України і Росії" об'єднати зусилля для швидкого відновлення політичної єдності "загальної Великої Батьківщини".

19 лютого 1954 року за рішенням президії Верховної ради СРСР Кримська область перейшла від Російської РФСР до складу Української РСР. На думку істориків, рішення про передачу півострова Україні зумовлене в першу чергу економічними зв'язками і географічним положенням Криму. Формально воно було приурочене до 300-річчя Переяславської угоди.

З 1954 року економічний потенціал Криму виріс в 4 рази, а населення – удвічі. Зараз на півострові проживають майже 2,3 мільйона людей.


В Росії акт передачі Україні Криму найчастіше називають "незаконним". Багато проросійських організацій не приховують своїх намірів повернути півострів до "великої і могутньої", які часто є провокативними.

Нещодавно прокуратура Криму передала до Апеляційного суду справу про посягання лідера громадської організації Народний фронт Севастополь-Крим-Росія Валерія Под'ячего (який публічно закликав віддати Росії Крим) на "цілісність і недоторканність країни".

Напередодні річниці в Росії було проведено опитування, згідно з яким майже 70% росіян не виключають виникнення гострого конфлікту з Україною через питання приналежності Кримського півострова. При цьому 17% визнають ймовірним збройний конфлікт із сусідами.

Читайте також:

Затулін: Україні нічим захистити Крим від Росії
Кримські депутати проти відкриття на півострові офіса США
В Криму спалили опудало "Дяді Сема"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: