6 лютого - останній день, коли Україна має заплатити за російський газ

Якщо Україна не заплатить за блакитне паливо 6 лютого, "Газпром" її оштрафує.

6 лютого - останній банківський день, протягом якого "Нафтогаз України" повинен перерахувати "Газпрому" гроші за отриманий в січні газ, пише видання "Время новостей".

Контракти на поставки палива передбачають, що в разі, якщо кошти не будуть перераховані , російська сторона кожного дня буде нараховувати пеню в сумі 0,3% від заборгованості.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко раніше заявила, що за спожитий у січні російський газ Україна заплатить більше 200 мільйонів доларів. За словами голови уряду, Україна заплатить за газ вчасно.

Разом із тим, вчора між Україною та Росією виникла нова газова суперечка. Президент РФ Дмитро Мєдвєдєв заявив, що Україна повинна відшкодувати збитки, яких зазнала Європа через проблеми з постачанням газу в січні.

На зустрічі зі своїм болгарським колегою Георгієм Пирвановим Мєдвєдєв заявив: "Ми вважаємо, що фінальну юридичну відповідальність за проблему несе українська сторона. На ній і мають бути локалізовані можливі збитки".

Так президент РФ відповів на закиди болгарської сторони щодо необхідності компенсації втрат економіки цієї країни від припинення поставок російського газу.

У вітчизняному МЗС цю заяву вже назвали недружньою.

За словами українських дипломатів, висловлювання Мєдвєдєва суперечать Договору про дружбу, співпрацю і партнерство України та Росії. Крім того, в МЗС підкреслили, що Україна не має жодних зобов'язань перед Європою щодо транзиту газу.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Україна повинна заплатити Європі за "газову війну"

"Газове" РНБО вкотре перенесли

За січень Україна заплатить 200 млн. дол. за російський газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: