Шість наймасштабніших вибухів боєприпасів на військових складах за час війни на Донбасі. Інтерактивна мапа

Вибухи тривають на військовому складі біля Ічні, проводиться масова евакуація.

Потужна пожежа 9 жовтня 2018 року на військовому арсеналі біля Ічні на Чернігівщині стала шостим випадком вибухів на українських складах від початку війни на Донбасі.

Сватове Луганської області

29 жовтня 2015 року загорілися склади Міноборони з боєприпасами. Їх було орієнтовно 3,5 тис. тонн. Снаряди від "Градів" летіли в місто, вбили місцеву жительку та трьох військових. Пошкоджено 59 багатоповерхівок, 581 приватний будинок, 21 об'єкт соцсфери. На відновлення із держбюджету спрямували 52,65 млн грн. Комісія Міноборони встановила, що пожежа виникла після запуску сигнальної ракети, що потрапила на територію з-за меж складу. Винним у пожежі назвали керівника арсеналу, проте документально він не був оформлений на цій посаді, тож його провину доводять досі.

Балаклія Харківської області

23 березня 2017 року посеред ночі почали потужно вибухати боєприпаси на військовому складі. Із зони лиха евакуювали 20 тисяч людей. Загинули дві жінки, ще троє людей дістали поранень. Рятувальники гасили пожежі на складах та в зруйнованих населених пунктах три доби. Остаточної причини вибухів досі немає, серед ймовірної - теракт та диверсія, перші особи держави звинуватили в цьому Росію. Тоді розірвалося 70% боєприпасів на складі. На відновлення інфраструктури в навколишніх населених пунктах із держбюджету витратили 145 млн грн.

Новоянисоль Нікольського району на Донеччині

22 вересня 2017 року почали вибухати боєприпаси на військовому складі. Причина – хтось підпалив суху траву. Пожежників місцеві викликали лише через півтори години, коли полум’я підібралося впритул до складів. Минулося без жертв.

Калинівка Вінницької області

26 вересня 2017 року почалися вибухи снарядів на військовому арсеналі. У небо злетіли десятки тисяч тонн снарядів. Евакуювали 24 тисячі людей. Жертв не було. Основною причиною розривів називали диверсію, але довести це слідчі поки що не змогли. Винним визначили керівника режимної служби складів, якого звинуватили в службовій недбалості та оштрафували на 2,5 тис. грн. Армія недорахувалася майна на 800 млн доларів.

Балаклія Харківської області

3 травня 2018 року на технічній території військової частини "65-й арсенал" Міноборони виникло загорання сухої трави з подальшими поодинокими вибухами боєприпасів на площі близько 35 га. Частково евакуювали людей. Гасіння тривало 5 діб. Жертв та постраждалих немає. За даними Міноборони, причиною пожежі могло стати попадання іскри від вихлопної труби пожежного танка, загорання сухої трави або дія сонячних променів на вибухонебезпечні предмети, які були на неочищеній території.

Територія біля сіл Августівка та Дружба Ічнянського району на Чернігівщині

9 жовтня 2018 року посеред ночі почалися вибухи на технічній території військового 6-го арсеналу. Вибухи зафіксували в чотирьох різних місцях, пожежею охоплено 10% території складів. Одна з можливих причин - диверсія, правоохоронці проводять розслідування. Триває масова евакуація місцевих жителів. Загалом, із 16-кілометрової зони мають вивезти до 20 тисяч осіб. Перекриті три дороги державного значення, залізниця та авіапростір в радіусі 30 кілометрів. На території всієї Чернігівщини, особливо на кордоні, посилені заходи безпеки.

Відео Вибухи на складі боєприпасів біля Ічні лунають безперервно

Люди, які живуть впритул до військової частини, розповідають, що їх просили виїхати, але ті відмовилися. Від канонади повибивало шибки і в школі, і в сільській раді. Наразі зона ураження - 16 кілометрів. 

Вибухи на складі боєприпасів біля Ічні лунають безперервно

 

 

Залиште свій коментар