6% росіян вважають Бандеру героєм

24% росіян ніколи не чули про Степана Бандеру, 8% вважають, що він боровся за незалежність, а 37% кажуть, що Бандера - терорист.

Практично кожен третій росіянин (37%) вважає одного з лідерів українського націоналістичного руху Степана Бандеру терористом і вбивцею. Такі дані були отримані в ході опитування Всеросійського центру вивчення громадської думки (ВЦВГД).

Кожен четвертий (25%) вважає, що це складна і неоднозначна історична постать, яка має і переваги, й недоліки. Лише 6% присвоюють Степану Бандері статус героя українського народу. Нарешті, близько чверті опитаних вперше почули про цю людину від інтерв'юера (24%).

Росіяни, на думку яких герой - однозначно позитивне поняття, найбільш схильні вважати Бандеру злочинцем (47%). Ті ж, хто допускає існування у кожного народу своїх героїв, частіше вважають цю людину неоднозначною історичною постаттю (25%), у цій же групі більше тих, хто називає його борцем за незалежність України (8%).

Чим старші респонденти, тим більше поширена серед них думка про Бандеру як про терориста та злочинця (з 24% серед 18-24-річних до 48% серед росіян від 60 років і старше). Неоднозначною історичною фігурою називають його, як правило, 35-44-літні (34%). Найменш поінформовані про цю людину представники молоді: не знають, хто це такий, 42% респондентів у віці 18-24 року і тільки 18% літніх респондентів.

За даними ВЦВГД, половина росіян упевнені, що ні один народ не має права зводити в ранг героїв-вбивць, терористів, злочинців (51%). Така позиція найбільш характерна для сибіряків (59%) і літніх респондентів (59%). Тих, хто допускає наявність у кожного народу своїх героїв, менше (40%). Як правило, це жителі Центрального округу (44%), Поволжя та Уралу (43 і 44% відповідно), а також росіяни молодше 34 років (43-44%).

2009р. Опитано 1,6 тис. осіб у 140 населених пунктах в 42 областях, краях і республіках Росії. Статистична похибка не перевищує 3,4%.

Нагадаємо, Ліга українців Канади надіслала на адресу президента Віктора Ющенка відкритий лист з проханням привласнити посмертне звання Героя України колишньому керівнику Організації українських націоналістів (ОУН) Степану Бандері.

15 жовтня випадає 50 років з часу загибелі Степана Бандери. В українській історії є кілька постатей, згадка про яких викликає серед українців потужні емоції. Степан Бандера - одне з таких імен.

Через сто років після його народження ім’я Бандера може викликати і протилежні емоції та суперечливі оцінки його ролі. Але навіть з різними оцінками його методів Степан Бандера для усіх сучасних поколінь залишається також символом українського націоналізму та боротьби за незалежність.

Читайте також:

100 років з дня народження Бандери

У Львові опублікували праці Бандери

Від СБУ вимагають розслідувати смерть Бандери і Троцького

Ужгород відмовився вшановувати Бандеру

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: