Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"600 при нормі в 20": пожежникам біля ЧАЕС порадили мерщій викидати своє взуття після виходу з лісу

Вогнеборці кажуть, що полум’я вже не пошириться.

Відкритого вогню немає, але рудий ліс у Чорнобилі досі тліє. Рятувальникам вдалося приборкати пожежу майже на всій території займання, але залишилося ще 2 з 10 гектарів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Працівники ДСНС звітують про майже повну ліквідацію пожежі та відсутність загрози поширення вогню з тих осередків, які продовжують тліти. Тривалість роботи рятувальники пояснили складним радіаційним фоном. "Гасіння пожежі ускладнюється тим, що в окремих лісових кварталах був надзвичайно високий рівень радіації, куди ми просто не заводили наземні сили для гасіння цих осередків. Гасіння здійснювалося із залученням авіації", - розповів голова Державної служби України з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін.

ВідеоПожежа біля Чорнобиля: причиною займання лісу міг бути підпал

За ніч рятувальникам вдалося побороти вогонь на половині площі загоряння - це 5 з 10 гектарів території, що палала напередодні. Пожежа почалась минулої доби, нині в Чорнобилі працюють півтори сотні рятувальників та задіяна авіація. Є версія, що це був підпал, адже ліс загорівся одразу в кількох місцях. Там ніби знайшли предмети, схожі на смолоскипи.

Пожежа біля Чорнобиля: причиною займання лісу міг бути підпал

Не витримувала умов гасіння навіть техніка: на очах кореспондентів ТСН вийшла з ладу машина ДСНС, ємність якої не впоралася з навантаженням. Пожежники нарікали на спеку, а фахівці вимірювали радіаційне забруднення їх одягу та радили одразу ж викидати чоботи. "600 при нормі в 20", - зізнався про показання приладу один із вогнеборців. Разом із тим на КПП "Дитятки" на в’їзді до 30-кілометрової зони відчуження журналісти увесь день  вимірювали радіаційний фон і не зафіксували відхилень від норми. Так, під час прямого ефіру прилад показав 0,17 мікрозівертів – тобто майже вдвічі менше, ніж вважається гранично допустимою нормою.

На безпеці ситуації в столиці наголосив під час урядового засідання і прем’єр-міністр Володимир Гройсман. "Одразу в мережах почали розганяти паніку з точки зору шкідливих різних речовин. Правда є в тому що всі показники в нормі", - запевнив він. Стосовно ж причин загоряння, то працівники зони навколо ЧАЕС на умовах анонімності підтвердили, що напередодні поблизу місця, звідки поширився вогонь, було знайдено кілька смолоскипів. На думку фахівців, підпал може свідчити про спробу приховати сліди незаконної вирубки деревини, однак остаточно всі крапки над "і" в цьому питанні має розставити офіційне слідство.

Кореспондент ТСН Антон Страшко

Залиште свій коментар

Вибір редакції