65 років УПА

Президент доручив розробити заходи щодо святкування ювілею УПА, "Наша Україна" сподівається на її визнання, а МВС закликає до порядку під час святкування.

Ветерани УПА (Фото: mav.kiev.ua)
Час спливає, а суперечки щодо визнання чи невизнання ветеранів УПА стороною, що воювала, точаться досі.
Президент Віктор Ющенко доручив Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській й Севастопольській міським державним адміністраціям розробити план заходів щодо святкування 65-річчя Української повстанської армії. 

Про це сказано в указі президента № 966/2007 від 12 жовтня, на який посилаються "Українські Новини".

Метою указу є святкування 65-річчя УПА з метою поновлення національної пам'яті й історичної справедливості, зміцнення громадської згоди й консолідації суспільства.

Зокрема, Ющенко доручив владі вжити заходів щодо поліпшення соціально-побутового й медичного обслуговування колишніх учасників українського визвольного руху, провести роботу з вивчення їхніх повсякденних потреб. Президент також зобов'язав владу надати ветеранам УПА адресну матеріальну допомогу, вручити їм пам'ятні подарунки, забезпечити проведення відповідних тематичних виставок, лекцій з історії українського визвольного руху.

При цьому Ющенко доручив Кабінетові міністрів спільно зі Львівською обладміністрацією прискорити рішення питання про спорудження у Львові пам'ятника Романові Шухевичу.

Крім того, президент зобов'язав Київську міську держадміністрацію вжити заходів щодо завершення в 2008 році перебудови й благоустрою в Києві парку пам'яті борців за незалежність України та доручив Міністерству закордонних справ забезпечити проведення закордонними дипломатичними установами України заходів щодо святкування 65-річчя УПА із залученням представників української громадськості за кордоном.

Державний комітет телебачення й радіомовлення президент зобов’язав підготувати цикли тематичних теле- і радіопередач.

65-річчя УПА святкують 14 жовтня.

Народний Рух закликав президента Віктора Ющенка визнати воїнів Української повстанської армії та інших воєнізованих формувань часів Другої світової війни борцями за свободу українського народу в зв'язку з 65-річчям створення УПА. Про це сказано в зверненні голови НРУ Бориса Тарасюка до Ющенка.

"Народний Рух України закликає Вас, пане Президент, на честь 65-річчя створення Української Повстанської армії видати указ, яким визнати воїнів УПА, інших воєнізованих формувань, учасників українського підпілля часів Другої світової війни і післявоєнних років борцями за свободу українського народу", - сказано в зверненні.

Члени Руху переконані, що визнання УПА - це не історична проблема, а проблема сьогоднішньої державної політики, майбутнього країни і нації, питання національної безпеки. "УПА з честю виконала свій борг перед нацією і заслуговує на пам'ять і пошану держави й українського народу", - вважають представники партії.

Сьогодні прощаються з Василем Куком
ТСН
Цього року прощалися з останнім командиром УПА Василем Куком.
Партія "Народний Союз Наша Україна" привітала ветеранів Української повстанської армії з 65-річчям УПА і висловила переконання, що патріотична більшість у новій Верховній раді визнає, що УПА боролась за свободу і незалежність України.

Як ідеться у заяві НСНУ, переданій агентству УНІАН, “14 жовтня виповнюється 65 років з дня створення Української повстанської армії. Бійці УПА за покликом серця пішли у нерівний бій за волю України. Їхня більш ніж десятирічна боротьба проти гітлерівського та сталінського режимів на весь світ засвідчила незнищенність української нації та її прагнення до свободи".

У заяві партії зауважено: "Верховна Рада досі не спромоглася не лише гідно вшанувати пам`ять полеглих патріотів, але й надати ще живим бійцям УПА статус ветеранів війни. Цинічна позиція окремих депутатів щодо борців за волю України спричинена тим, що в Верховній Раді і дотепер жодного дня не було патріотичної, демократичної більшості”.

“Наша Україна” переконана, що “формування патріотичної більшості у новообраній Верховній Раді дозволить покласти край несправедливості щодо людей, які присвятили своє життя служінню Україні і боротьбу УПА буде визнано боротьбою за свободу і незалежність України”, - наголошують автори заяви..

За його даними, згідно з заявкою організаторів, тільки в Києві в акціях 14 жовтня братимуть участь близько 19,5 тисяч людей. "Це чимало", - зауважив Корнієнко.

Він повідомив, що відбувся ряд нарад, присвячених організації заходів 14 жовтня, і учасники акцій, намічених на цей день, "пообіцяли, що все буде нормально".

Українська повстанська армія, створена 14 жовтня 1942 року за рішенням політичного керівництва Організації українських націоналістів (ОУН), діяла переважно на Західній Україні, воювала з Радянською армією. В кінці війни ОУН-УПА воювала і з фашистськими військами.

В Україні продовжується дискусія про те, визнавати воїнів УПА стороною, що воювала, нарівні з ветеранами Великої Вітчизняної війни чи ні. За рівність у правах обох сторін виступає президент України Віктор Ющенко, чий батько воював у Радянській Армії.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: