66-річна британка зачала дитину в Україні

У західних жінок віком "за 40" стають популярними поїздки до України з метою завагітніти.

66-річна британка Елізабет Едені готується стати найстарішою матір'ю в історії Англії. Бізнес-вумен перебуває на восьмому місяці вагітності: свою дитину вона зачала штучним шляхом в Україні.

Більшість британських клінік не проводять процедуру екстракорпорального запліднення жінкам, старшим за 50 років. Тому Елізабет вимушена була поїхати для цього за кордон. І допомогли їй лікарі однієї з українських клінік, пише видання The Telegraph.

І сперма, і яйцеклітини були донорськими. З чуток, за операцію жінка заплатила 6 000 фунтів стерлінгів.

Друзі Едені кажуть, що вона відчайдушно намагалася зачати протягом багатьох років. Але всі її спроби досі були безуспішні. Зараз британка почувається чудово і з нетерпінням чекає на свого первістка. Утім, вона й зараз продовжує працювати повний робочий тиждень: Едені розведена і керує однією з фірм з виробництва текстилю.

Вагітність Елізабет викликала багато дебатів. Адже коли дитині пані Едені буде всього лише 14, їй вже буде 80. В Британії сперечаються, чи слід дозволяти екстракорпоральне запліднення жінкам, які позбулися функції відтворення через природне старіння. Адже вагітність в такому зрілому віці пов'язана із значним ризиком. У немолодих жінок набагато частіше виникає еклампсія, яка може привести до утворення тромбів і смерті.

Деякі експерти пропонують накласти на штучне запліднення жінок старше 40 років табу. Інші стверджують, що середня тривалість життя останнім часом зросла до 80 років - чом би здоровій жінці і не народити.

Сама Елізабет Едені відмовляється давати коментарі пресі з приводу свого стану і майбутнього своєї дитини. Вона підкреслює, що є приватною особою, і не хоче набувати сумнівної популярності завдяки такому приводу.

"Це було вельми особисте рішення, і я не хочу розповідати ЗМІ, чому, як і коли я це зробила", – зазначає Елізабет. Очікується, що пологи будуть проведені за допомогою планового кесарева розтина. Елізабет вже підготувала дитячу для свого малюка і найняла няньок, які поселилися в її будинку.

Заборона на екстракорпоральне запліднення жінкам у віці в західних країнах викликав вал "туризму" до країн СНД. Найчастіше, як з'ясувалося, пані відправляються до України.

Читайте також:

В Україні хочуть прирівняти вагітність до професії

Медики розвінчали міфи про вагітність

Україна вимирає від дефіциту йоду

У вродливих батьків народжуються дівчатка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: