Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У 66% європейських країн дітей до школи зараховують за територіальним принципом - Гриневич

Лише у 16% країн не застосовується цей принцип.

Міністерство освіти та науки України проаналізувало досвід 38 країн Європи у зарахуванні дітей до 1-го класу школи і визначило, що у 66% застосовують територіальний принцип - тобто, діти йдуть до школи, розташованої поблизу місця проживання

Про це в ефірі ток-шоу "Право на владу" на телеканалі "1+1" розповіла очільниця МОН Лілія Гриневич.

За її словами, у 18% країн взагалі не приймають на вільні місця дітей з інших районів.

"Тобто, у них немає вибору, це тільки твоя школа. Наприклад, у Франції ти мусиш обов'язково бути тільки біля своєї школи", - сказала міністр.

Гриневич зазначила, що у 16% європейських країн територіальний принцип не застосовується. Міністр стверджує,  що в цих країнах "є незадоволення і багато критики при вступі".

Нагадаємо, 21 лютого, на засіданні Кабміну було затверджено Державний стандарт початкової освіти, за яким навчатимуться першокласники з 1 вересня 2018 року. За словами глави Міносвіти Лілії Гриневич, у цьому документі були закладені ключові елементи – вимоги до обов’язкових результатів навчання та компетентностей учнів після завершення чотирьох перших класів.

ВідеоГриневич пояснила, як діятиме "інститут прописки" при зарахуванні до школи

Більша частина світу живе за правилами – ходити до школи за територіальним поділом, каже Міністр освіти та науки Лілія Гриневич. Проте, це не означає обов'язково, що дитина навчатиметься саме у визначеному навчальному закладі – є конкурс на вільні місця в інших школах, крім того можна перевести дитину до школи спеціалізованої.

Гриневич пояснила, як діятиме "інститут прописки" при зарахуванні до школи

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції