70 років операції "Вісла": В Україні вшановують жертв масових депортацій у Польщі. Інфографіка

За три місяці 1947 року з південно-східних регіонів Польщі примусово депортували понад 140 тисяч українців.

Цього дня, 28 квітня, сімдесят років тому стартувала депортаційна акція "Вісла". 1947 року українців почали силоміць депортувати з південно-східних регіонів Польщі на північний захід країни.

Про це йдеться в сюжеті "Сніданку з 1+1".

1947 року 28 квітня з ініціативи польських комуністів почали масово переселяти українців, лишаючи їх права на колишнє майно та господарства. Багатьох арештовували, катували, декого — розстрілювали. 

Історики називають операцію "Вісла" 1947 року "етнічною чисткою". Лише за три місяці з українських етнічних земель Лемківщини, Надсяння, Холмщини та Підляшшя було силоміць переселено понад 140 тисяч українців. Сьогодні — День пам'яті за загиблими і постраждалими від масових депортацій, згідно з Постановою ВРУ № 1807-19.

Український інститут національної пам'яті представив на своєму сайті інфографіку до 70-ї річниці примусової депортації українців.

операція Вісла, інфографіка
ТСН.ua

Нагадаємо, за кілька днів до 70-ї річниці операції на сайті Українського інституту національної пам'яті з'явилося звернення науковців та громадських діячів до Верховної Ради та Сейму Республіки Польща із закликом засудити акцію "Вісла" як злочин польського комуністичного режиму проти власних громадян, українців за національністю.

Між тим, ТСН.ua спільно з Центром досліджень визвольного руху і Архівом СБУ у проекті Електронний архів визвольного руху avr.org.ua публікує повнотекстові копії деяких документів, що безпосередньо стосуються операції "Вісла" та підтверджують депортацію українців з південно-східних регіонів Польщі. Переглянути документи можна за цим посиланням

Відео 70 років тому поляки масово депортували 150 тисяч українців до Німеччини

Залиште свій коментар

Вибір редакції