80% "легких" хворих на коронавірус в Україні не виявляють: лікарка пояснила, чому

80% "легких" хворих на коронавірус в Україні не виявляють: лікарка пояснила, чому

Фото: Pexels

Люди, у яких COVID-19 протікає у легкій формі, безсимптомно, не бачать приводу звертатися до лікаря та здавати ПЛР.

Перебіг коронавірусної хвороби в українців не змінився. Просто є люди, у яких COVID-19 проходить важко, а є ті, у яких він перебігає у легкій формі, безсимптомно.

Про це в ексклюзивному коментарі ТСН.ua розповіла київська лікарка-епідеміологиня Національної експертної групи з інфекційного контролю (NEGIC) Катерина Сояк.

"Ще на початку пандемії у нас були дані, що 80% населення переносять COVID-19 у легкій формі. І тут ще важливо, наскільки багато хронічних захворювань у популяції в цілому. Мені здається, що не стало ні важче, ні легше, просто є люди, у яких COVID проходить важко, а є ті, у яких він протікає у легкій формі, безсимптомно. Тобто процентне співвідношення не змінилося: 80% людей переносять коронавірус легко. І якраз ці 80% людей, по-моєму, у нашій країні і не виявляються", - зазначила епідеміологиня.

Сояк пояснила це тим, що такі інфіковані не бачать приводу звертатися до лікаря та здавати ПЛР.

"Людина почувається добре, вона не хоче стояти у чергах, не хоче просити лікаря призначити аналізи і просто лікується вдома, як від ГРВІ", - підсумувала лікарка.

Раніше Катерина Сояк розповідала про те, що в Україні некоректно формують статистику інфікованих коронавірусом. Тому ці дані не дозволяють бачити всю картину в цілому. 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
3423
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація