9-річну Лізу з Донбасу, чия родина загинула від вибуху газу, не віддають рідному дідусеві

Дівчинка вже півроку перебуває у дитячому будинку.

Соціальні служби донбаського містечка Селидове понад півроку не хочуть віддавати рідній родині дев'ятирічну Лізу Власову. Мати, сестра і брат дівчинки минулої зими загинули від вибуху газу у власній квартирі. Навесні, після лікування, соціальні працівники, не повідомляючи рідним, віддали Лізу стороннім людям. Тоді ТСН розшукала дівчинку в Маріуполі. Після скандалу дитину відправили у дитячий будинок у Краматорську, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

У цьому дитячому будинку живуть діти-сироти, доля яких поки що не вирішена. Хтось з них поїде до рідних, хтось в інтернат, когось – всиновлять. Ліза Власова мала тут жити щонайбільше два-три місяці, поки її рідному діду не дадуть опіку над нею. Але перебування дівчинки у дитбудинку затягнулося. Керівництву закладу довелося відправити малу до місцевої школи.

Її трагічна історія розпочалася в січні цього року. Тоді в містечку із патріотичною назвою Українськ в одній з квартир вибухнув газ. Винуватицею виявилася мати дівчинки. В нетверезому стані вона принесла додому пошкоджений балон, повний газу. Від вибуху тоді загинула і сама жінка, і її двоє маленьких дітей. Вижила лише старша донька Ліза.

Коли Ліза одужала, додому з лікарні її не відпустили. Соціальні працівники віддали дитину родині з Донецька. Ті, не повідомляючи рідним, відвезли Лізу у Маріуполь. Тримали у винайнятій квартирі, журналістам Лізу показали лише після того, як приїхала поліція.

Після сюжету ТСН соціальні служби відправили Лізу до дитячого будинку. Саме тоді рідний дідусь, бажаючи стати опікуном, подав до суду і виграв його. Але соціальна служба нині оскаржує рішення у суді вищої інстанції. В той же час чиновники зізнаються - формальних причин не віддавати Лізу діду в них немає.

"Так, документи в нього у порядку, але ставлення до дитини, як він виховує дітей, це все враховувалося", - кажуть соціальні працівники.

"Я не бачу жодних аргументів місцевих посадовців, чому вони зайняли таку позицію: до діда не віддавати йому цю дитину. Якщо вони мають такі аргументи, вони повинні їх надати, інакше це виглядає непереконливо і навіть підозріло", - каже зі свого боку юрист Лаврентій Царук.

Найголовніша причина, чому Лізу не віддають рідним - ті до дівчинки не часто приїжджають – лише раз-два на місяць. Тому, впевнені у соціальній службі, Лізі буде краще у тих людей, кому вони дитину віддали ще півроку тому.

Ці люди і досі стоять на обліку, як потенційні усиновлювачі. Про це нам розповіли в соцслужбі. Проте за ці шість місяців вони жодного разу не приїжджали у дитячий будинок, аби познайомитися з іншими дітьми.

Нині дідусь їздить до апеляційного суду – за сто кілометрів від дому. Своїх опонентів він тут жодного разу не бачив. Чиновники попросили суд бути присутніми на засіданнях – через скайп-зв'язок, але інтернет в них не завжди працює, тому останнє засідання суду не відбулося.

Увесь час, поки триватиме ця судова справа, Ліза Власова житиме у дитячому будинку.

"Добре, тільки додому хочеться", - зізнається дівчинка.

Кореспондент ТСН Мар'яна Бухан

ВідеоНа Донбасі соціальні служби не хочуть віддавати рідній родині 9-річну Лізу Власову

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: