95% білорусів вважають, що їхня армія не повинна вступати у війну проти України

Дата публікації
Перегляди
4715
Час на прочитання
1 хв
Поділитись:
Facebook
Twitter
WhatsApp
Telegram
Viber
95% білорусів вважають, що їхня армія не повинна вступати у війну проти України

Фото: Associated Press

У Білорусі лише 5% населення вважають, що білоруська армія має взяти участь у війні на боці росії.

Порівняно з квітнем, це число зменшилося з 6 до 5%. Про це свідчать результати опитування, проведеного "Chatham house".

«Ставлення білорусів до війни росії в Україні залишається негативним. Ми бачимо, що поступово відбувається плавлення підтримки росії. Зменшується кількість людей, які вважають, що потрібно підтримувати дії росії (з 28% у березні до 23% у червні 2022 року). А людей, які вважають, що Білорусь має взяти участь у військових діях на боці росії, небагато – 5%», - каже Ригор Астапеня, директор «Білоруської ініціативи» Chatham House.

Згідно з опитуванням, 43% респондентів не підтримують дії армії рф в Україні. Водночас однозначних супротивників військових дій російської армії у 2,5 рази більше, ніж однозначних прихильників – 35% та 14% відповідно.

Порівняно з попереднім опитуванням, яке проводилося у квітні 2022 року, зросла кількість тих, хто вважає, що наслідки військових дій на території України будуть негативними для Білорусі (55% у червні проти 53% у квітні) та конкретно для кожного білоруса (52% та 49% відповідно).

Опитування проводилося від 6 до 17 червня 2022 року за допомогою інтернет-інтерв'ю (CAWI). Участь у ньому взяли 804 респонденти.

Наступна публікація