Абромавичус дипломатично повідомив, хто з колишньої влади "відкусив" ласий шматок замовлень в оборонці

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Він назвав декілька компаній.

Президент України Володимир Зеленський разом із директором держконцерну "Укроборонпром" Айварасом Абромавичусом провів нараду з проблемних питань діяльності концерну. Зустріч відбулась у Харкові, повідомляє Офіс президента.

"У нас більше 10% підприємств "Укроборонпрому" знаходиться саме на Харківщині. Ми були на авіаційному заводі і на заводі Малишева і побачили, що там відбувається і, чесно кажучи, я в шоці через статистику. Директор заводу нам сказав, що з 2009 року побудували один танк для ЗСУ", - розповів президент.

Також він зазначив, що є велика заборгованість по зарплатах.

Участь Президента України Володимира Зеленського в нараді з проблемних питань діяльності ДК «Укроборонпром» (м. Харків).

Участь Президента України Володимира Зеленського в нараді з проблемних питань діяльності ДК «Укроборонпром» (м. Харків).

Опубліковано Офіс Президента України Середа, 6 листопада 2019 р.

Під час своєї доповіді директор "Укроборонпрому" розповів про збитки, які отримав концерн за останні роки.

Абромавичус: - Проблеми існують на всіх підприємствах. Що стосується прибутку і збитків - проблеми глибокі. І з фінансово-управлінським підходом в тому числі, завдяки попередньому керівництву країни. Частина компаній "Укроборонпрому" в державному оборонному замовленні постійно падає, в той час як приватна частина збільшується.

Велика частина держзамовлення, яку зайняли приватні підприємства, відходила до компаній, які пов'язані з минулими політиками. Ми їх імена знаємо, правоохоронні органи, я вважаю, повинні розслідувати цей злочин проти країни. Потрібно розсекретити ДОЗ (Державне оборонне замовлення – ред.)

Зеленський: – Тобто замовлення йшли на їх компанії, замість того, щоб йти на держпідприємства.

А чого ми боїмося казати прізвища? Куди йшли всі гроші держави? На замовлення чиїх підприємств?

Абромавичус: - Ми знаємо, що особи наближені до прийняття рішень в промислово-оборонному комплексі, включаючи керівників профільного комітету Верховної Ради.

Зеленський: - Ти дипломат, Айварас.

Абромавичус: - Є компанія "Українська оборонна техніка", можливо. "Богдан", компанія "Ленінська кузня" (Кузня на Рибальському) і деякі інші, які мали колосальний доступ до ДОЗ.

Нагадаємо, 5 листопада Абромавичус повідомив, що проти учасників концерну "Укроборонпром" порушено 583 кримінальних провадження, що значно ускладнює роботу компанії.

Відео Слідчі ДБР провели обшуки в "Укроборонпромі" та в квартирі Валерії Гонтаревої

Слідчі ДПР проводили слідчі дії в державному концерні та деяких інших дотичних підприємствах. Паралельно обшуки пройшли і в квартирі колишньої голови Нацбанку Валерії Гонтаревої. Згодом в ДБР заявили - ці дії пов'язані між собою. У бюро розслідувань вивчають зловживання у Нацбанку тих часів, коли його очолювала Гонтарєва, а не незаконну діяльність оборонного концерну.  

Слідчі ДБР провели обшуки в "Укроборонпромі" та в квартирі Валерії Гонтаревої

Залиште свій коментар

Вибір редакції