Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
А раптом завтра війна: в Україні проведуть навчальну тривогу, ТСН уже дослідила стан бомбосховищ

Об’єкти цивільного захисту населення далекі від ідеального стану.

Державна служба з надзвичайних ситуацій розпочинає перевірку готовності та роботи у воєнних умовах. Деталі цього засекречені, але відомо, що у вівторок українців можуть налякати сирени та переміщення пожежних машин, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Журналісти тим часом вирішили зробити власну перевірку готовності столиці до воєнних дій – і вирушили шукати бомбосховища. Вулиця Межигірська, 57 – на сайті мерії написано, що тут бомбосховище на 150 місць. Системи оповіщення немає, входу не видно, місцеві на всі питання відповідають однаково: "Не знаю". Врешті таки знаходять закриту на замок решітку, за котрою розташовані сходи до підвалу. Поряд напис про те, що відповідає за приміщення ЖЕК-701.

ВідеоДСНС перевірить стан укриттів та бомбосховищ у різних містах України

Чи готові українці до життя у воєнних умовах, перевірить Держслужба з надзвичайних ситуацій. У вівторок і середу українців лякатимуть сиренами та хаотичними переміщеннями пожежних машин. Деталі засекречені. От ТСН і вирішила теж з’ясувати, чи є доступ до укриттів та бомбосховищ у різних містах. 

ДСНС перевірить стан укриттів та бомбосховищ у різних містах України

На Костянтинівській, 61 навіть написано "Укриття" і на стінах намальована стрілка, однак знайти вхід усе одно непросто. По коментарі репортери йдуть до ЖЕК-701, але за його адресою вже інша установа, в котрій і гадки не мають, куди поділися комунальники і в кого тепер ключі від бомбосховищ. Але в ДСНС запевняють, що все під контролем, і за потреби усі 4,5 тисячі київських укриттів відкриють швидко. "В разі, якщо буде отримана команда по приведенню в готовність цих сховищ і запуск їх до роботи, надається година, і протягом години ці сховища відкриваються", - заявив Роман Ткачук.

Схожа ситуація з бомбосховищами і в Харкові. А от в Одесі журналісти натрапили на об’єкт, який кілька років тому почистили від мотлоху – до нього є доступ і виглядає укриття більш-менш пристойно. Але це є наслідком зусиль однієї людини. "Чесно кажучи, нікого нічого не цікавить. Тільки я. Добилася одного разу, що поміняли три метри труб. Другим разом три метри труб", - розповіла Олена Курдюкова.

Зразкове укриття в столиці є на Святошині – там тепло і є вода. Сховище тримає у порядку і періодично випробовує Юрій Савельєв. "Ми набирали по тривозі першій – сто чоловік прийшли спокійно. Два будинки ці", - розповів він. Рятувальники ж нагадують, що в разі звуку сирен слід дивитися телевізор або іншим шляхом дізнаватися офіційну інформацію. "Є сирени, які знаходяться на вулицях. Є сирени, які знаходяться на підприємствах. Сирена – це сигнал "увага всім", що треба увімкнути радіоприймач або телевізор і отримати інформацію про те, що сталося і що треба робити", - пояснив Роман Ткачук.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції