Молдавські комуністи висунули в президенти жінку та нейрохірурга

Комуністична партія висунула кандидатами в президенти нейрохірурга Кишинівської клінічної лікарні та главу уряду.

 Правляча в Молдавії партія комуністів висунула другого кандидата в президенти - нейрохірурга Кишинівської клінічної лікарні швидкої допомоги Станіслава Гроппу.

Раніше пленум Партії комуністів Молдови назвав кандидатом в президенти главу уряду Зінаїду Гречану. Деякі спостерігачі тоді припустили, що президент країни Володимир Воронін, висуваючи її в прем'єри, готує собі "спадкоємицю".

Зінаїда Гречана керує урядом з березня 2008 року. Раніше вона займала пост віце-прем'єра.

Нагадаємо, президента у Молдавії вибирає парламент. Для затвердження кандидатури необхідна підтримка як мінімум 61 депутата (з 101). Діючий президент країни Володимир Воронін вже займав цей пост протягом двох термінів. За законом він не може балотуватися ще раз.

За результатами парламентських виборів комуністи отримали в парламенті лише 60 голосів (зі 101). Для того, щоб одноголосно вибрати президента, їм не вистачає одного голосу.

Три опозиційні партії, які разом з Комуністичною пройшли до парламенту, заявили, що не мають наміру підтримувати кандидата від комуністів.

Опозиція стверджує, що результати голосування на парламентських виборах були сфальсифіковані, і вимагає проведення нових виборів.

Якщо парламенту двічі не вдасться вибрати президента, президент розпустить його і призначить нові парламентські вибори.

Спостерігачі вважають, що комуністам вдасться переманити на свій бік одного або декількох депутатів від опозиції, отримати необхідне число голосів.  

Нагадаємо, 12 травня головою молдавського парламенту обрали лідера компартії та діючого президенто республіки Володимира Вороніна.

Читайте також:

Президент Молдови Воронін обраний спікером парламенту

Молдавська опозиція відмовилася формувати керівництво парламенту

Уряд Молдови пішов у відставку

Молдавська опозиція погрожує зірвати вибори президента

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: