Аби ви були здорові: Супрун розповіла про волонтерство, яке має користь для психіки

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Волонтерство посилює соціальну взаємодію і об‘єднує людей за спільними інтересами.

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що допомога іншим приносить не тільки позитивні емоції, але й велику користь для здоров‘я. Тому ще одна новорічна резолюція, яку варто за нагоди старанно виконувати протягом року — зайнятись волонтерством.

Про це Супрун написала у Facebook.

Допомога іншим приносить не тільки позитивні емоції, але й велику користь для здоров‘я. Тому ще одна новорічна...

Опубліковано Уляна Супрун Вівторок, 8 січня 2019 р.

Ось кілька переваг для здоров‘я, що приносить волонтерська робота:

Позитивно впливає на психічне здоров‘я

Навіть найменші добрі справи мають позитивний вплив на самопочуття. Науковці вказують, що один з ймовірних механізмів — стимуляція зон винагороди в мозку, саме тоді, коли ми робимо добрі справи.

Значення має також мотивація. Якщо ви справді прагнете допомагати іншим та переймаєтесь проблемою — це матиме кращий вплив саме на ваше здоров’я. 

Волонтерство посилює соціальну взаємодію і об‘єднує людей за спільними інтересами.

Спілкування допомагає будувати нові знайомства, знижує ризики появи тривожності та депресії, в цілому впливає на психічне здоров‘я позитивним чином. 

«Метааналіз досліджень на цю тему дає однозначний висновок — волонтерство корисне для психічного здоров‘я та має вплив на тривалість життя. Наразі ведуться дискусії, чи важливо включати волонтерські активності в програму громадського здоров‘я, аби в цілому покращити здоров‘я населення», - розповіла Супрун.

Має потенційну користь для фізичного здоров‘я

В одному з досліджень було виявлено, що люди старше 50 років, які регулярно допомагали іншим, мали менші ризики появи високого тиску в порівнянні з тими, хто не займався волонтерством. Через те, що високий тиск є вагомим фактором ризику серцево-судинних хвороб та інсульту, в дослідженні волонтерство (зайнятість близько 200 годин на рік) суттєво знижувало небезпеку для здоров’я.

Має великі переваги для здоров’я для людей літнього віку

Додаткова активність у вигляді волонтерства допомагає старшим людям залишатися соціально та фізично активними, а також менше почуватись самотніми. Через це вони відчувають більший рівень задоволеності життям та в цілому здоровішими.

Зокрема добровільна допомога може й мати позитивний вплив на тривалість життя. Такі результати — чергове підтвердження, що соціальна взаємодія, що передбачає спілкування з людьми, є корисною активністю.

Деякі дослідження вказують, що волонтерська активність має переваги для людей з деменцією. Учасників дослідження було поділено на 2 групи — одна регулярно мала заняття зі школярами на волонтерських засадах, інша — ні. В результаті група, що займалася з дітьми мала суттєво нижчий рівень стресу.

ВідеоНа Буковині волонтери приготували для військових дві тонни домашніх делікатесів

Дві тонни домашніх делікатесів прямують до українських військових на Сході з Буковини. Тамтешні волонтери, так звана "заставнівська сотня", наготували для бійців десятки страв, щоби наші захисники могли на свята відчути смак дому. Куховарило кілька днів чи не все містечко Заставна. 

На Буковині волонтери приготували для військових дві тонни домашніх делікатесів

Допомога іншим однозначно варта того, аби приділити трохи часу і знайти ініціативи, групи чи організації, які потребують вашої уваги та часу.

"Немає значення, чи ви будете допомагати літнім людям, працювати з хворими дітьми, збирати кошти для безпритульних тварин чи просто допомагати старенькій бабусі з вашого будинку. Без сумніву, це зробить вас та інших людей щасливішими та здоровішими!", - резюмувала Супрун. 

Нагадаємо, що раніше жителька Західної України передала 10 тисяч доларів на перемогу української армії війні з російськими окупантами. Про цю пожертву повідомили волонтери благодійного фонду "Повернись живим" на своїй сторінці у Facebook. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції