Аби ви були здорові: Супрун спростувала міф про "лікувальні" властивості джин-тоніка

Дата публікації
Перегляди
3319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Аби ви були здорові: Супрун спростувала міф про "лікувальні" властивості джин-тоніка

Фото: pixabay.com

У комбінації джина з тоніком є своя історія.

Багато людей вважають, що в алкогольних напоїв є лікувальні властивості. Ними розтирають тіло, роблять настоянки чи краплі або просто п‘ють з метою “оздоровитися“. Як можна здогадатися — вживання алкоголю для здоров’я великої користі немає.

Натомість існують деякі алкогольні напої, які мають статус "лікувальних".

Про це у Facebook повідомила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

Багато людей вважають, що в алкогольних напоїв є лікувальні властивості. Ними розтирають тіло, роблять настоянки чи...

Опубліковано Уляна Супрун Неділя, 23 грудня 2018 р.

До прикладу — популярний коктейль джин-тонікТільки цілющі властивості має не джин, а саме безалкогольний тонік. В його складі є речовина хінін, яку давно використовують в медицині.

Виявлення лікувальних властивостей хініну в 17 столітті, а надалі лікування малярії з допомогою цієї речовини — приклад успішного застосування хімічної сполуки проти інфекційного захворювання. Наразі хінін також є в ґайдлайні ВООЗ по лікуванню неускладненої малярії.

У комбінації джина з тоніком є своя історія. Британські офіцери в Індії на початку 19 століття пили тонік, щоби захиститися від малярії. Але через гіркоту, тонік їм не дуже смакував, тому до напою додали воду, цукор, лимон та джин. Так було винайдено напій, який за словами Черчилля — “врятував більше життів та глузду англійців, ніж усі лікарі в імперії“.

 

Терапевтична доза хініну для лікування малярії становить близько 500 мг, які треба приймати з певною періодичністю. Просто пиття джину з тоніком буде недостатньо. Наразі є більш прості та набагато ефективніші способи, щоби захиститися від малярії.

Більшість тоніків, що можна придбати в магазині сьогодні, містять невелику кількість хініну та не настільки гіркі, як традиційний напій. Щоб отримати відповідне дозування хініну проти малярії — потрібно випити далеко не один коктейль!

Пити чи в будь-якому іншому вигляді застосовувати алкоголь для профілактики чи лікування хвороб — нерозумно. Всі можливі позитивні ефекти, які містить в собі алкоголь, зрештою перекриваються його згубними властивостями.

Уляна Супрун порадила їсти сало, аби не мерзнути взимку

Уляна Супрун порадила їсти сало, аби не мерзнути взимку

Нагадаємо, що раніше Супрун розповіла, чи можна вітамін D вживати для профілактики

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3319
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація