Абітурієнти масово проігнорували зовнішнє тестування

Понад сто тисяч зареєстрованих абітурієнтів проігнорували зовнішнє незалежне оцінювання, яке вже відбулося з чотирьох предметів. У результаті неявки держава даремно витратила 6,5 млн. грн.

Відсоток явки абітурієнтів на пункти тестування різко впав у порівнянні з минулим роком. Понад сто тисяч зареєстрованих учасників проігнорували зовнішнє незалежне оцінювання, яке вже відбулося з чотирьох предметів.

Найбільше учасників не прийшло на тест з української мови та літератури - понад п'ятдесят тисяч. Якщо порівнювати з минулим роком, то ця кількість зросла вдвічі. Про це заявили в громадянської мережі "Опора" з посиланням на "Український центр оцінювання якості освіти".

Експерти центру вважають, що зміна умов прийому до вузів, введені напередодні тестування, спричинила зростання неявки. Координатор "Опори" Ольга Стрелюк зазначила, що у результаті неявки держава даремно витратила понад 6,5 млн. грн.

За її словами, введення плати за зовнішнє незалежне тестування могло б стимулювати явку в наступні роки, а держава заодно отримала б якусь компенсацію витрат.

Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк підтвердила, що нові умови вступу дійсно викликали відмову від участі у тестуванні. Наприклад, для вступу на заочну форму навчання сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання вже не потрібен. За новими умовами, дійсним залишили і сертифікати попередніх 2007-2008 років.

Середяк вважає, що хоча люди і були зареєстровані, але відмовилися прийти на тестування, а ще чимало було таких, хто безвідповідально поставився до самого процесу і прийшов без необхідних документів або з запізненням.

Керівник Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти також виступила за введення оплати за участь у тестуванні.

"Для тих, хто здає ЗНО вперше, тести можуть бути безкоштовні, за рахунок держави, а ті, які вже мали такий шанс у минулому, могли б платити", - пояснила вона.

Нагадаємо, Комітет виборців і громадянська мережа Опора заявляли про збільшення кількості золотих медалістів у школах на 3,8 тис. з 7 тис. до 10,8 тис. осіб у 2010 році порівняно з 2009 роком.

Читайте також:

Українські вузи окупували "липові" пільговики

Міносвіти позбавило медалістів пільг при вступі

Цього року випускник має право подавати документи до п’яти вузів

В Україні скоротять кількість вузів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: