"Або спілкуєтесь українською, або кіна не буде": представники військкомату потрапили у мовний скандал у Дніпрі

"Або спілкуєтесь українською, або кіна не буде": представники військкомату потрапили у мовний скандал у Дніпрі

УНІАН

У школі Дніпра стався скандал через небажання військовослужбовців говорити українською мовою.

У Дніпрі у загальноосвітній школі №11 стався мовний скандал за участю представників військомату, які прийшли агітувати учнів вступати до військових вишів. Військовослужбовці отримали зауваження від старшокласника за агітацію російською.

Про це в соцмережі розповів батько 11-класника Михайла Пономаренка Олексій.

За словами батька, до школи завітала група військових - представників вищих навчальних закладів з усієї України. На меті вони мали запросити учнів вступати до цих навчальних закладів після закінчення школи.

"Першим виступив представник Львова. Чоловік українською мовою (ламаною, наче сам не зі Львова, але шлях до гарної української мови лежить через погану українську: ото ж все добре). Наступний військовий з Києва каже: "Якщо ви не проти, то я перейду на російську. Клас мовчить, два вчителя, що були присутні на цій презентації мовчать, а Михайло каже: "Я проти, продовжуйте, будь ласка, українською". Наступний - харків'янин. Та ж сама пісня. Лиш Михайло каже: "Ні, українською, будь ласка. Ви зараз дієте згідно з вашим статутом та Конституцією України чи може ви представляєте Збройні сили РФ?" Той перейшов на дуже кострубату українську", - розповідає батько хлопця.

Він говорить, що наступний військовослужбовець з Дніпра говорив українською, а потім виступав його учень і теж попросився російською, на що 11-класник також заперечив. 

"І тут почалось! Вистрибує представник Самарського військкомату, який організував цей патріотичний захід, та вдвох з харків'янином починають, м'яко кажучи на підвищених тонах сварити мого сина, підлітають до нього та намагаються морально з'їсти: "Ты кто такой? Самый умный? Мы в гостях нормально попросили по-русски, а ты быкуешь, идешь на дебильные принципы, упоротый свидомый. Может с тобой провести беседу, чтобы старших уважал и помалкивал?", - розповідає Олексій Пономаренко. 

Батько зауважує, що жоден з учнів і вчителів у класі не підтримав на той момент його сина.  Військовослужбовці намагалися залякати хлопця.

"Михайло - КМС з боксу сидить в клубній спортивній кофтині "Дніпробокс". Михась встає та підходить до ватажка зі словами: "Дядьку, я зараз таку бесіду з тобою проведу, що тебе звідси винесуть. Ви прийшли до української школи, ви - представники українських вишів, ви презентуєте Збройні сили України! Не Росії! Ви не маєте поваги ані до мови, ані до України. Ото ж або ви спілкуєтесь українською, або кіна не буде!", - сказав хлопець.

Урок закінчився, але виступити всі не встигли.

Наступного дня, розповідає батько хлопчика, у нього відбулася розмова з представниками оперативного командування "Схід". Військові керівники почули Михайла та підтримали його повністю. Директорка провела виховну роботу з вчителями, бесіду з військовими та повністю підтримала позицію одинадцятикласника.

"Наша позиція полягає в тому , що є такий українець Михайло, він живе в Україні,ходить до української школи та хоче небагато - лише спілкування з ним в навчальному закладі в навчальний час українською мовою. Він вважає, що військові мали виступати українською, навіть якби всі учні благали говорити російською. Але мене обурює поведінка військових з якими у Михайла стався конфлікт та незрозуміла мені "пасивна" поведінка вчителів, які мовчали, а тим паче тим хто казав особисто я не проти російською. Тоді Михайло був один у полі воїн. На тому уроці його не підтримав ніхто. Але зараз він знає, що має тисячі однодумців, які надають йому сили й наснаги", - написав батько Михайла.

Нагадаємо, що у Кривому Розі з посади звільнили заступницю відділення "Укрпошти", яка порушувала карантинні вимоги та "Закон про мову". Подібну поведінку своєї працівниці тут назвали "неприпустимою".

Наступна публікація