Аделаджі загрожує 12 років в'язниці за новим звинуваченням

Аделаджа тепер звинувачується не лише у шаїхрайстві, а ще й у створенні злочинної організації, за що йому загрожує тривалий термін ув'язнення.

Пастора церкви "Посольство Боже" Сандея Аделаджу звинувачують за новою статтею, за якою передбачено від 5 до 12 років в'язниці. Судити почнуть не раніше зими - дуже багато потерпілих хочуть ознайомитися з матеріалами справи.

"Крім шахрайства, Аделаджа тепер звинувачується за ст. 255 ч. 1 КК - "створення злочинної організації", - сказав адвокат Іван Боднарук, що представляє інтереси потерпілих в аферах.

"Можливо, це сталося через мої численні звернення до МВС, Генпрокуратури і навіть РНБО, де я наводив докази злочинної діяльності Сандея Аделаджі. Я писав, що є свідчення потерпілих, які вклали гроші в різні фірми, які настійно рекомендував їм особисто пастор зі сцени церкви "Посольство Боже". Я вважаю, ця діяльність підпадає під визначення "злочинна організація", "- заявив адвокат.

Начальник слідчого управління МВС Віктор Ільчук, який курирує справу Аделаджі, повідомив, що матеріали з організації пастора збиралися давно, і коли їх стало достатньо - вирішили розширити список статей звинувачення.

Раніше було відомо лише, що справи "Кінгз Кепітал" та ПП "Грант", за якими Аделаджу офіційно звинувачують у шахрайстві, об'єднали в одне провадження, а майно нігерійця заарештували, щоб забезпечити компенсації по цивільних позовах потерпілих.

Представник потерпілих дивується, чому пастора до цих пір не заарештували, а продовжують тримати на двох підписка про невиїзд, раз з'явилися підстави для такого серйозного звинувачення.

"У нас, якщо велосипед хтось вкраде - відразу ж відправиться в СІЗО, а тут мова йде про створення навіть не злочинного угруповання, а цілої злочинної організації! - Заявляє Боднарук. - З точки зору кримінального права, злочинна організація - найвищий ступінь кримінальної діяльності ".

Є новини і по інших кримінальних справах, пов'язаних з церквою "Посольство Боже". Так, 10 серпня в Дніпровському суді почнуть судити Жанну Кисіль і її напарника Павла Косенка, які виманили у людей мільйонні суми, взяті в кредит під заставу власного житла. Адвокат Боднарук збирається викликати на суд дружину Аделаджі - Босе, яка, на його думку, безпосередньо агітувала за Жанну Кисіль. Офіційна кількість постраждалих - 25 осіб, сума збитку - 5617000 грн.

Також днями мають порушити ще одну кримінальну справу за аферистам з "Клубу тисячі мільйонерів", на думку Боднарука, до цих пір працює під патронатом самого пастора.

Громадянин Нігерії Аделаджа, який офіційно проживає в Україні, звинувачується в організації заволодіння коштами громадян шляхом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах.

"Кінгз Кепітал" - кредитна спілка, яка залучала гроші під відсотки. Його керівники - Олександр Бандурченко (зараз на підписці про невиїзд), Ігор Колесников та Сергій Голованов - обидва у СІЗО. Господарський суд Києва 21 серпня 2009 року визнав банкрутом ТОВ "Кінгз Кепітал" і відкрив ліквідаційну процедуру.

У цілому, за даними міліції, виявлено близько 6 тисяч договорів "Кінгз Кепітал" із вкладниками. Мінімальна сума вкладу становить 2500 грн, найбільший внесок - 555 тисяч грн. У договорах, які потрапили до міліції, фігурували цифри від 30 до 70 тисяч грн. Офіційна сума збитку - 100 млн грн.

ПП "Грант" - фірма, яка так приваблювала гроші нібито на купівлю нерухомості. Його керівники - Олена Данильченко та її донька Ірина Данильченко - зараз знаходяться в СІЗО. Кількість постраждалих - 60 людей, а суму збитків - 60 млн грн.

Читайте також:

Дружині Аделаджі загрожує арешт

Майно пастора Аделаджі заарештовано

У головного фігуранта "Кінгз Кепітал" знайшли півмільйона

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: