Адміністрація президента "загубила" документ з грифом "таємно". СБУ почала розслідування

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розшукуваний документ стосувався інформації про кандидатів на посаду очільника НАБУ.

Служба безпеки України розслідує зникнення документа з грифом "таємно"в Адміністрації президента про кандидатів на посаду директора Національного антикорупційного бюро, яке сталося 2015 року.

Про це йдеться в ухвалі Шевченківського райсуду від 19 березня, розміщеній в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Як зазначається, кримінальне провадження за фактом втрати документів, що містять державну таємницю, відкрили 23 січня 2019 року.

Згідно з матеріалами справи, СБУ виготовила по два примірники документів "Щодо наявної інформації про кандидатів на посаду глави НАБУ" з грифом "таємно" для обмеження доступу та "Щодо перевірки кандидатів на посаду глави НАБУ", по одному з яких були передані до АП та отримані посадовцями, другі примірники залишилися в СБУ. Натомість, коли у грудні 2018 року слідчі надіслали запит до АП щодо підтвердження наявності документів СБУ, то з'ясувалося, що документ "Щодо наявної інформації про кандидатів на посаду глави НАБУ" в Адміністрації не зареєстрований.

Після цього СБУ почала розслідувати факти зникнення документа.

"Враховуючи те, що вказані журнали та другі примірники документів можуть бути використані як доказ важливих фактів і обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, зокрема причетних до вчинення злочину осіб, а також те, що оригінали документів необхідні для проведення низки судово-почеркознавчих експертиз та технічних експертиз документів, наразі виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів, з можливістю вилучення їх оригіналів", - йдеться в матеріалах справи.

У зв’язку з цим слідчий СБУ клопотав про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у розпорядженні Управління режиму, документального забезпечення і контролю Служби безпеки.

Своєю чергою суддя клопотання задовольнив частково і надав тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їхніх оригіналів. Ухвала діє 1 місяць і оскарженню не підлягає.

Нагадаємо, раніше розгорівся скандал довкола оточення Порошенка через розкрадання у ЗСУ. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. У розслідуванні вперше оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Згідно з даними журналістів, розмір розкрадань становить мінімум 250 млн грн.

Як заявила представниця президента Ірина Луценко, Гладковський та "Укроборонпром" готують позов до журналістів. Згодом Гладковський заявив, що тимчасово призупиняє свої повноваження в РНБО. Також він звернувся до правоохоронців із проханням перевірити розслідування журналістів. Кримінальну справу за фактами, які були оприлюднені журналістами щодо розкрадань в оборонному комплексі України, вже порушили Спеціалізована антикорупційна прокуратура, а також Національне антикорупційне бюро. Окрім цього, директорів "Харківського конструкторського бюро з машинобудування імені О.О.Морозова" Олексія Бабіча і "Ізюмського приладобудівного заводу" Сергія Філоненка відсторонили від їхніх посад. Згодом Гладковського теж звільнили.

Своєю чергою, президент України Петро Порошенко після оприлюднення журналістського розслідування анонсував реформи в "Укроборонпромі". Водночас очільники НАБУ та ГПУ запевнили, що роками розслідували факти корупції, про які йдеться у розслідуванні. Зокрема, генпрокурор Юрій Луценко заявив, що співробітники НАБУ та СБУ могли бути причетні до корупційної схеми в оборонці.

Згодом з’ясувалося, що матеріали про причетність до розкрадання в оборонному комплексі екс-першого заступника РНБО Олега Гладковського та його сина, яке виявили ще 2017 року, зникли.

Керівник антикорупційної прокуратури Назар Холодницький визнав провал у розслідуванні справи про зловживання в оборонній галузі та наголосив, що САП здійснює нагляд за НАБУ, але не може повністю контролювати діяльність детективів. "Якщо говорити про провадження, в якому фігурувала "Оптимумспецдеталь", то тут, я це визнаю, це провал у розслідуванні, це провал у процесуальному керівництві також", - визнав він. "Мені шкода визнавати, але про ці 87 сторінок тої переписки прокурори САП не знали, тому що вони на руки передані головним військовим прокурором Матіосом керівнику детективів Калужинському. Де далі ці матеріали поділися в стінах НАБУ, ми не знаємо", - додав він.

Залиште свій коментар

Вибір редакції