Адміністрація Януковича задумалась про звільнення Литвина

Адміністрація президента підготувала проект регламенту, що дозволяє без особливих проблем змістити Володимира Литвина з посади спікера парламенту.

Адміністрація президента Віктора Януковича хоче спростити процедуру звільнення спікера Володимира Литвина.

В адміністрації президента підготували проект нового регламенту Верховної ради і передали його тимчасовій спеціальній комісії парламенту з адаптації законів до Конституції 1996 року. Про це пише газета "Дело" з посиланням на свої джерела.

"Чинна влада вирішила серйозно похитнути впевненість спікера парламенту, виписавши в регламенті норму, що дозволяє без особливих проблем змістити його з посади", - пише видання.

Як відомо, згідно з регламентом, який діяв до рішення Конституційного Суду, спікера звільняли з посади простою більшістю голосів. Проте бюлетені для голосування повинні були отримати на руки не менше 300 парламентарів.

"Саме факт того, що конституційна більшість депутатів отримала на руки бюлетені, говорив про те, що вони не проти зняти спікера", - зазначає газета.

Як йдеться у публікації, "це дозволяло главі Верховної ради більш впевнено себе почувати - адже 300 депутатів зібрати у Верховній Раді для вирішення того чи іншого питання завжди складно".

"Тепер же на Банковій вирішили, що спікер може бути звільнений з посади 226 голосами незалежно від кількості депутатів, що беруть бюлетені для голосування", - пише видання.

Один з членів комісії, депутат від НУ-НС Руслан Князевич заявив: "Я думаю, що така ідея виникла в адміністрації президента з тим, щоб у будь-яку хвилину мати важелі для зняття спікера з посади".

"Тому ініціатива спростити звільнення спікера серйозно спантеличила чинного главу парламенту Володимира Литвина. За словами народних депутатів, що контактують з главою парламенту особисто, він мав намір протистояти таким змінам", - йдеться у публікації.

Як зазначає видання, тому закон про регламент і не був розглянутий у парламенті ще в четвер, як планувалося спочатку.

"Литвин чекає повернення президента з Франції, щоб узгодити з ним підходи до звільнення спікера", - повідомив один з членів регламентного комітету.

У свою чергу глава фракції Блоку Литвина в парламенті Ігор Шаров: "Норма про те, як повинні знімати спікера, залишиться незмінною".

У той же час член Партії регіонів Владислав Забарський виступає за реалізацію сценарію Банкової: "Я думаю, що зупинюся на тому, щоб знімати і призначати спікера 226 голосами".

Читайте також:

ВР підігнала більше 30 законів під Конституцію-96

Рада почала переписувати закони під стару Конституцію

За певних обставин вибори до рад можуть знову провести в 2011 році

Литвин запропонував залишити 5-річну каденцію для Ради і місцевої влади

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: