Адміністрація Обами ще не визначилася зі своєю політикою щодо України

Посол США в Україні розповів, що його уряд усе ще не визначився із відносинами з Києвом.

"Адміністрація Обами ще не окреслила свою політику щодо України, частково тому, що не були призначені конкретні люди, що відповідають за цей регіон. Заступник держсекретаря США, відповідальний за європейські справи, займає свою посаду лише місяць", - сказав Пайфер.

Водночас він висловив думку, що політика президента США щодо України буде переслідувати ту ж мету, що й попередніх адміністрацій, включно з адміністрацією Джорджа Буша.

"Ця мета полягає в тому, щоби бачити Україну демократичною і стабільною державою, тісно пов’язаною з Європою і євроатлантичною спільнотою", - сказав він.

Відповідаючи на питання, чи важливі для США наступні президентські вибори в Україні, Пайфер зазначив: "Головне, що стосується виборів – переконатися, що процес іде демократично. Я не думаю, що Америка буде комусь конкретному допомагати. І я навіть не знаю, чи могла б американська підтримка комусь допомогти".

Колишній посол також зазначив, що дуже важливо, що є надія, що після президентських виборів майбутні президент і прем’єр-міністр знайдуть спільну мову. "Уся ця боротьба, яка велася роками то між президентом Ющенком і прем’єром Тимошенко, то між президентом Ющенком і прем’єром Януковичем, істотно відкинули Україну від тих можливостей, які вона мала. І зробили дуже важким завдання взагалі мати справу з Києвом", - додав він.

Нагадаємо, посол США в Україні Вільям Тейлор завершує свою роботу в Україні. Хто буде призначений новим главою дипмісії США у Києві невідомо.

Читайте також:

Обама виправить помилки Буша у відносинах з Росією

НАТО прийме Україну навіть з російськими військовими базами

Посол США переконаний, що українська економіка "оговтається" вже цього року

Симоненко - персона нон грата у мобілці посла США

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: