Адміністрація Януковича: російську мову неможливо зробити державною

Герман заявила, що замість другої державної для російськомовного населення Янукович реалізує "Хартію регіональних мов".

Заступник голови Адміністрації президента України Ганна Герман заявила, що російську мову зробити другою державною неможливо, але мовні права її носіїв будуть забезпечені.

Про це вона сказала в інтерв'ю інтернет-виданню "Острів".

Герман пояснила, що для надання російській мові статусу другої державної потрібне внесення змін до Конституції. А для цього потрібно мати в парламенті 300 голосів.

При цьому Герман додала, що Партія регіонів, яка пообіцяла зробити російську мову другою державною, не кидає слів на вітер. Проте, за її словами, в нинішніх умовах зробити це неможливо.

"Зараз ми не можемо говорити про другу державну мову, тому що це вимагає внесення змін до Конституції. Ми ніколи не були людьми, що кидають слова на вітер. Зараз ми не маємо конституційної більшості, тому ми ніяк не можемо це зробити".

Герман також відзначила, що президент Віктор Янукович хоче реалізувати Хартію регіональних мов і мов нацменшин. Заступник голови АП додала, що якщо у разі реалізації Хартії "російськомовні люди матимуть якісь скарги, то потрібно зробити все, щоб отримати конституційну більшість, і тоді змінювати Конституцію".

Як повідомлялося, 9 березня під час церемонії вручення Шевченківських премій в Каневі на Чорнечій горі президент України Віктор Янукович заявив, що українська мова буде єдиною державною мовою в країні.

"В Україні розвиватиметься українська мова як єдина державна", - сказав президент.

Нагадаємо, до президентських виборів Янукович обіцяв домагатися статусу державної мови для російської. Зокрема, у вересні минулого року він заявляв, що готовий міняти Конституцію задля запровадження другої державної мови. Пізніше він наголошував, що російська мова в Україні буде використовуватися без обмежень у тих регіонах, де проживає російськомовне населення.

Читайте також:

Колесніков зізнався, що не розмовляв українською зі школи

Литвин: українська мова не витримає конкуренції з російською

Москва незадоволена кроками Януковича
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: