Адмінреформа Януковича остаточно підпорядкує йому  уряд

Всі органи виконавчої влади через установчі та кадрові повноваження віднині стають залежними лише від президента.

 У результаті адміністративної реформи уряд може остаточно втратити свій конституційний статус вищого органу виконавчої влади, заявляють експерти Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко та Віктор Тимощук.

Всі органи виконавчої влади через установчі та кадрові повноваження віднині стають залежними лише від президента, зазначають політологи у своїй статті для "Дзеркала тижня. Україна".

"Вже сьогодні видно, що уряд втратив будь-які ознаки органу, що формує державну політику, перетворившись на філію адміністрації президента з виконання непопулярної роботи", - заявляють експерти.

За їх словами, зараз уряд і його члени позбавлені будь-яких дієвих правових інструментів впливу на інші органи виконавчої влади.

"Міністри навіть щодо своїх заступників мають тільки право на "пропозицію" до прем’єр-міністра, а при звільненні цих заступників президент узагалі керується лише власним розсудом", — підкреслили політологи.

Експерти також зазначили, що поправками до закону "Про Кабінет міністрів України“ пропонується позбавити прем’єр-міністра права ініціювати зміни у складі Кабміну.

"Членів уряду чомусь такий стан влаштовує (мабуть, на урядових посадах їх приваблює не можливість реалізувати реформи, а щось інше), і вони слухняно погоджуються на "обрізання“ власних повноважень“, — підкреслили експерти.

2 лютого в парламенті були зареєстровані президентські законопроекти "Про центральні органи виконавчої влади" та зміни до закону "Про Кабінет міністрів України".

Нагадаємо, у рамках адміністративної реформи у грудні президент затвердив новий склад Кабміну Миколи Азарова, в якому відтепер 10 міністрів і оптимізував систему центральних органів виконавчої влади.

Читайте також:

Нунсівці побачили, як Янукович готує Табачника в президенти

Азарову прогнозують відставку за три місяці

Янукович звільнив чергову низку чиновників

Адмінреформа Януковича ліквідує кумівство у владі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: