Адвокат: слідство у справі Гонгадзе затягують навмисне

Слідство свідомо затягнуто, щоб створити ситуацію, при якій неможливо буде встановити замовників злочину.

Затягування розслідування справи про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе відбувається під ретельним державним контролем. Про це заявила Валентина Теличенко, представник інтересів вдови журналіста Мирослави Гонгадзе в суді.

За її словами, слідство свідомо затягнуто, щоб створити ситуацію, при якій неможливо буде встановити замовників злочину.

"Тепер у слідства немає виходу: не пізніше 21 грудня справу слід передати на ознайомлення, в порядку 218-ї статті КПК України, самому обвинуваченому - генералу Пукачу. Незалежно від того, закінчилося слідство або не закінчилося", - наголосила Теличенко.

"Якщо врахувати, що керівника слідчої групи змінили місяць чи півтора тому, то про закінчення слідства мені важко говорити, і більше того - думаю, що на це і розраховували в Генеральній прокуратурі. Адже набагато зручніше віддати до суду лише одного залежного від вищих посадових осіб колишнього співробітника правоохоронних органів, а про решту сказати, що "слідство цього не встановило", - підкреслила вона.

Адвокат зазначила, що обвинувального висновку досі не отримала, а це означає, що неможливо говорити, яку форму звинувачення, яку застосує слідство.

За словами адвоката, сьогодні у неї немає довіри до протоколів допиту генерала Пукача, оскільки не виключено, що на нього на різних етапах розслідування чинився тиск.

"Думаю, що допити Пукача в судовому засіданні можуть додати багато нового. Я бачила, що не всі допити мають гриф "Таємно". Пукача слід, хоча б частково, допитати в рамках судового засідання", - вважає юрист.

Як відомо, Генпрокуратура відновила обвинувачення екс-генералу Олексію Пукачу, головному обвнуваченому у вбивсті Георгія Гонгадзе, в частині зловживання службовим становищем.

Таким чином Генпрокуратура скасувала свою попередню постанову про закриття провадження за обвинуваченням Пукача в цій частині, яку у судовому порядку оскаржувала адвокат Мирослави Гонгадзе Валентина Теличенко.

За її словами, під зловживанням службовим становищем Пукачем слід вважати те, що він давав підлеглим незаконні вказівки на збирання інформації про журналістів і політиків, незаконно і передчасно знищив документи суворої звітності, давав незаконні вказівки вести зовнішнє спостереження.

Читайте також:

Пукачу повернули ще одну статтю обвинувачення

Справу Гонгадзе направлять до суду в січні 2011 року

Жертва Пукача стверджує, що Кравченка вбили

Екс-адвокат Пукача вимагає порушити справу проти слідчого ГПУ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: