Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат гвардійця Марківа: Італійські медіа щодня шматують мого підзахисного

Рафаелле Делла Валле просить всіх українців, хто може свідчити у справі, відгукнутись.

Італійський адвокат українського гвардійця Віталія Марківа впевнений у невинуватості свого підзахисного. Про це Рафаелле Делла Валле розповів в ексклюзивному інтерв'ю ТСН після двогодинної розмови з українцем.

Рафаелле Делла Валле, адвокат Марківа
Рафаелле Делла Валле
- Як ви взагалі дізналися про справу Віталія Марківа, хто вам запропонував за неї взятися?

- До мене звернулося українське консульство і розповіло подробиці. Але ще до того зі мною зв'язалися батьки Віталія. Перед тим, як узяти цю справу, я звісно ж, захотів поговорити з самим Віталієм, аби зрозуміти, кого мені пропонують захищати. Ми говорили дві з половиною години.

- Коли ви потрапили до в'язниці та мали змогу поговорити з Віталієм, які ваші враження від спілкування? Як він тримається?

- Що я можу сказати напевне - Віталій зовсім не такий, якого з нього намагаються робити італійські медіа, які представляють його таким собі шибайголовою. Я побачив серйозну людину, яка багато навчалася. Патріота, який поїхав захищати батьківщину. Спершу добровольцем, а потім вступивши до лав регулярної армії. Підкреслюю, що він звичайний солдат. Він не мав жодного права і можливості наказувати іншим стріляти, тож прокуратура помиляється, коли наполягає на цьому. До того ж, його не було на тому місці, де загинули журналісти.

- Які ви бачите перспективи процесу? Чого можна чекати і що ви збираєтесь робити?

- Ми збираємо докази, потім понесемо на розгляд судді. Справа непроста, але я доведу невинуватість Віталія. Для цього нам треба відтворити, наскільки це можливо, всі події того дня, коли розстріляли журналістів. Фактично провести власне слідство. Я не сумніваюся в професійності прокурора Павії, хоч сам з ним не дуже добре знайомий. Проблема в поверховості слідства і відсутності доказів через те, що йдеться про вбивство в умовах воєнних дій.

Я хочу звернутися до громадян вашої країни, може, нас зараз бачить хтось із тих, хто служив з Віталієм і хто під час убивства журналістів перебував разом з ним. Якщо такі є - я прошу їх надати свідчення. Аби ми могли довести, що Віталій фізично не міг стріляти. Хочу сказати, що я не звик вигравати процеси за допомогою преси. Але в цьому випадку італійські медіа щодня шматують мого підзахисного, вони його просто розіп'яли, хоча він лише підозрюваний. То я хочу нагадати, в Італії все ще діє презумпція невинуватості. Суд ще навіть не почався. Тож Віталія зарано в чомусь звинувачувати.

Постанову про арешт Рафаелле Делла Валле називає примітивною. Каже, міг би оскаржити її в суді. Але не стане цього робити, аби не загрузнути в бюрократичній процедурі й не гаяти часу. Серпень - найспекотніший місяць в Італії, коли тут нічого не працює. Його адвокат збирається провести за вивченням справи. Він навіть готовий приїхати до України - поговорити зі свідками тут, якщо вони не зголосяться на подорож до Італії.

Раніше ТСН публікувала подробиці обвинувачення та переклад українською мовою постанови про арешт Віталія Марківа з обґрунтуванням:

Переклад повного тексту постанови про затримання Віталія Марківа в Італії from tsnua

Кореспонденти Яна Слєсарчук та Катерина Саділова

Залиште свій коментар

Вибір редакції