Адвокат Мирослави Гонгадзе назвала справу Кучми імітацією правосуддя

Справу проти Леоніда Кучми представники Мирослави Гонгадзе у суді назвали імітацією правосуддя.

Представник інтересів Мирослави Гонгадзе в суді у справі про вбивство журналіста Георгія Гонгадзе вважає справу проти другого президента України (1995-2004) Леоніда Кучми імітацією правосуддя.

За словами Теличенко, протягом багатьох років "праведні або неправедні сили перешкоджали встановленню істини". "Сьогоднішні дії Генпрокуратури, на жаль, не йдуть в іншому напрямку... Я, скоріше, це розцінюю, як імітацію правосуддя в Україні, ніж справжні пошуки правди і замовників вбивства журналіста Гонгадзе, а також замовників інших злочинів", - додає Валентина Теличенко.

Також вона поскаржилася на те, що слідчі не дозволили знайомитися з томами справи в їх послідовності, і, таким чином, немає можливості зіставляти матеріали, які є в різних по рахунку томах, але стосуються одних і тих же обставин.

Валентина Теличенко ознайомилася з 7 томами справи за звинуваченням президента України (1994-2005) Леоніда Кучми і прогнозує, що їй знадобиться ще кілька тижнів для ознайомлення з усіма матеріалами цієї справи.

Як розповіла Теличенко після виходу з будівлі головного слідчого управління Генпрокуратури, де вона у вівторок приступила до ознайомлення матеріалів, у неї не викликає завзяття завершення досудового слідства у справі Кучми.

За її словами, слідчі "брутально зверталися до потерпілих" і також в деяких випадках нехтували нормами Кримінально-процесуального кодексу. "Сьогодні у нас була можливість ознайомитися з тими матеріалами, які були зібрані ще в 2000, 2004, 2005 роках ... Слідчий нас поставив у ситуацію, коли ми повинні читати томи справи по порядку від першого до 99-го", - розповіла Теличенко.

Адвокат зазначила, що перші кілька томів справи - це раніше зібрані матеріали в досудовому слідстві. "Таким чином, я сьогодні не можу з упевненістю стверджувати, що не досліджувалися обставини зловживання владою і службовими повноваженнями, які, ймовірно, допустив обвинувачений в період розслідування справи за фактом вбивства Гонгадзе", - сказала вона.

При цьому Теличенко висловила переконання, що "за результатами вивчення матеріалів справи, ми будемо змушені заявляти чимало клопотань з метою доповнити досудове слідство, і поглибити її".

Вона акцентувала увагу на тому, що зараз передчасно оцінювати "спроможність доказів". "Але можу сказати, що сумніви в спроможності доказів сьогодні не були розвіяні", - зазначила адвокат.

Разом з тим, Теличенко зазначила, що сьогодні складно точно сказати, які будуть клопотання подані з потерпілої сторони. "Взагалі ж, можу уточнити, що ми будемо заявляти клопотання, пов'язані з розслідуванням зловживань і перевищень влади, які допускали вищі посадові особи, в тому числі обвинувачені у цій справі в період з 16 вересня 2000 року і, як мінімум, до листопада 2005 року", - сказала вона.

Читайте також:

Генпрокуратура завершила розслідування справи проти Кучми

Стали відомі деталі справи Кучми: як він наказував "помститися" Гонгадзе

Мельниченко: якщо мене закриють у СІЗО – живим не вийти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: