Адвокат Ґонґадзе: не потрібно переоцінювати знахідку черепа

Адвокат вдови загиблого журналіста закликає до кінця розслідувати справу про його вбивство.

Адвокат Валентина Теличенко, яка представляє в прокуратурі інтереси вдови Георгія Ґонґадзе Мирослави, закликала не переоцінювати факт знаходження частини черепа журналіста.

На думку юриста, знаходження черепа, який може належати журналісту, є важливим передусім з моральної точки зору. В той же час, із правового погляду цей факт є важливою, але недостатньою ланкою для відтворення цілої картини злочину.

"Встановити замовників, встановити організаторів, крім Пукача. Встановити осіб, що брали участь у перепохованні тіла та приховували згодом Пукача від правосуддя", - назвала Теличенко завдання тих, хто розслідує справу про вбивство журналіста.

Адвокат також висловила впевненість у тому, що Мирослава Ґонґадзе наполягатиме на експертизі знайденого черепа. Але довірятиме не українським, а виключно закордонним експертам.

Нагадаємо, у вівторок, 28 липня стало відомо, що в Білоцерківському районі Київської області правоохоронці знайшли фрагменти черепа, які можуть належати Георгію Ґонґадзе.

Місце знаходження черепа вказав генерал, колишній начальник головного управління кримінального розшуку департаменту пошуково-розшукової діяльності МВС Олексій Пукач, який підозрюється у причетності до вбивства журналіста. Пукач був заарештований на Житомирщині 21 липня, він перебував у розшуку з 2003 року.

Інформацію про знахідку підтвердила Генеральна прокуратура. В ГПУ відзначили, що рештки черепа пошкоджені, але їх достатньо, щоб провести експертизу  і встановити, чи належали вони Ґонґадзе.

Опозиційний журналіст Георгій Ґонґадзе був викрадений 16 вересня 2000 року. Наступного дня за фактом його зникнення було порушено кримінальну справу, розслідування якої тодішній президент Леонід Кучма узяв під особистий контроль.

У листопаді 2000 року під Києвом був знайдений обезголовлений труп, який, на думку експертів, належить Ґонґадзе.

Головним виконавцем вбивства журналіста вважається Олексій Пукач. За даними слідства, він організував стеження за журналістом і керував групою офіцерів міліції (Валерієм Костенком, Миколою Протасовим і Олександром Поповичем), які викрали Ґонґадзе, вивезли його в поле поблизу села Сухоліси Білоцерківського району Київської області. Виконавці вбивства вже засуджені до тривалих термінів ув'язнення.

За версією слідства, Пукач власноруч душив журналіста і примусив співучасників мовчати про злочин, а потім, ймовірно, перепоховав тіло в лісовому масиві Улашевського лісництва Таращанського району Київщини.

Читайте також:

Знайдено рештки черепа Ґонґадзе

Литвин скасував візит до США через арешт Пукача

Пукач не здав замовників вбивства Ґонґадзе – ні живих, ні мертвих

Політолог: Кучмі світить арешт у справі Ґонґадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: