Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокат розповів про стан Кольченка, який оголосив голодування на підтримку Сенцова

Юрист твердить, що наразі підстав для хвилювання немає.

Ув’язнений кремлівським режимом українець Олександр Кольченко, котрий оголосив голодування на підтримку іншого політв’язня режисера Олега Сенцова, перебуває в задовільному стані. Про це заявив представник омбудсмена В’ячеслав Петльований після розмови з адвокатом бранця Андрієм Лепьохіним.

"Адвокат розповів, що Кольченко оголосив голодування на підтримку Олега Сенцова в його присутності і зробив відповідну заяву, усвідомлюючи наслідки для свого здоров'я", - повідомив Петльований. За його словами, контроль за станом політв’язня є з боку юриста. "У нього немає обмежень у відвідуванні свого підзахисного, адвокат може прийти Кольченка в будь-який момент", - пояснив представник омбудсмена.

ВідеоПолітв'язень Олександр Кольченко оголосив голодний протест

Слідом за Сенцовим від їжі відмовився інший фігурант сфабрикованої Росією справи "кримських терористів" - Олександр Кольченко. Про це розповів його адвокат після зустрічі з підзахисним у Челябінській колонії. Активіста Кольченка разом із Сенцовим заарештували в Сімферополі чотири роки тому.

Політв'язень Олександр Кольченко оголосив голодний протест

Також Лепьохін передав, що жодних скарг на ставлення та умови утримання в Кольченка зараз немає. Юрист не зміг відповісти на питання Петльованого щодо примушування до набуття російського громадянства українцем. "Я не маю жодної інформації про це, ніяких заяв з цього приводу від мого підзахисного не було", - заявив адвокат.

Як повідомлялося, Кольченко написав Сенцову листа, коли дізнався про голодування товариша, разом із яким проходив по фіктивній справі щодо нібито терористичної діяльності в анексованому Росією Криму. "Я дуже стурбований цією обставиною, враховуючи, що коли ми з тобою спілкувалися, ти не підтримував такі заходи, а також відомостями про те, що стан твого здоров'я у цьому північному  відрядженні погіршився", - навели правозахисники слова Кольченка в середині травня. Напередодні ж стало відомо, що Кольченко оголосив голодування з метою домогтися звільнення з ув’язнення Сенцова.

Залиште свій коментар

Вибір редакції