Зеленський задумався про булаву 2014-го і не хотів йти за мажоритаркою в Раду - адвокат ЗеКоманди

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Адвокат зізнався, що переконував Володимира Зеленського піти в депутати.

Адвокат Андрій Богдан, з оточення переможця президентських виборів Володимира Зеленського, пригадав, що розмови про можливе президентство останнього між ними розпочалися ще наприкінці 2014 року.

Про це він розповів під час інтерв'ю "Українській правді".

Богдан говорить, що був одним із тих, хто переконував Зеленського наважитися на політичну діяльність.

"Я один з тих, хто його переконував. Треба розуміти, що ми познайомилися давно. Це більше 5 років", – пригадує він. – Це ситуативне спілкування в колі спільних знайомих. Потім було спілкування вже з першими датами війни, я працював у Дніпропетровській ОДА радником губернатора. Він часто приїжджав, часто ми зустрічалися в Києві. Це були такі світоглядні, філософські зустрічі – про війну, про майбутнє, про Росію, про те, що відбувається.

За словами адвоката, після того як мером Дніпра обрали Бориса Філатова, Зеленському пропонували "піти в депутати по мажоритарному округу". Однак він відмовився.

"В нього тоді була позиція: "Ні, це неправильно, я стану такий самий, як вони. Я втрачу довіру народу. Я стану одним з цієї когорти. Неважливо, що я там буду говорити, як стукати по столу, вони будуть сприймати мене одним з депутатів", – розповів він.

Щодо перших розмов та рішення йти в президенти, то Богдан зазначив, що такі розмови розпочалися наприкінці 2014 та на початку 2015 року: "В нас була одна зустріч в одному ресторані в колі друзів, і жарти на рахунок "Слуги народу" і президента… Для мене був певний психологічний зовсім не жарт, а серйозна фраза, яку я йому сказав: "Володя, ти взагалі розумієш, що фільмом "Слуга народу" ти надав людям надію? І якщо ти навіть не спробуєш це зробити, то якимось моральним чином ти їх кинеш, підведеш. Напевно, воно тобі не потрібно, але вони цього очікують. Виграєш ти чи не виграєш – це інше питання. Але якщо ти цього не зробиш, то ти – чергова людина, якій вони довірилися, і ти їх підведеш".

Зазначимо, що журналісти Bihus.info у своєму розслідуванні переконують, що Андрій Богдан має вплив у штабі Володимира Зеленського та є представником бізнесмена Ігоря Коломойського. Роль Богдана як посередника між Зе-командою і Коломойським олігарх фактично сам підтвердив у розмові з Bihus.Info, стверджують журналісти.

За словами розслідувачів, з листування членів Зе-команди можна зрозуміти, що функції Богдана в штабі Зеленського виходять далеко за межі юридичного напряму. У листуваннях співробітники штабу говорять між собою, що у Богдана є відокремлений "медіа-офіс" з власним бюджетом, управлінням та повноваженнями. 

Нагадаємо, 21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента України. Ввечері того ж дня з'явилися перші результати екзит-полів. Відповідно до Національного екзит-полу та екзит-полу ТСН, перемогу здобув Володимир Зеленський. Він отримав майже 75%, тоді як чинний президент Петро Порошенко - близько 25%. 

Порошенко на власній прес-конференції визнав свою поразку та наголосив, що не йде з політики. Через деякий час він зателефонував Зеленському, привітав його з перемогою та запропонував свою допомогу. Після оприлюднення даних екзит-полів, Зеленський дав дати першу прес-конференцію, на якій розповів про перші кадрові рішення, а також про перестановки серед учасників перемовин у Мінську.

23 квітня ЦВК оприлюднила результати обробки 100% електронних бюлетенів. Відповідно до них, Володимир Зеленський отримав більшість голосів майже у всіх регіонах України і набрав 73.22% голосів. Чинний очільник держави Петро Порошенко опинився на другому місці - за нього проголосували 24.45% виборців.  

Залиште свій коментар

Вибір редакції