Адвокат Тимошенко погрожує посадити її слідчого

За словами бютівського юриста Сергія Власенка, слідчий завідомо незаконно порушив проти Тимошенко кримінальну справу.

Захисник екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, нардеп від БЮТ Сергій Власенко вимагає притягнути до кримінальної відповідальності слідчого, який порушив "газову" кримінальну справу проти Тимошенко.

З відповідним закликом Власенко з парламентської трибуни звернувся до генерального прокурора.

"Є достатньо підстав вважати, що старший слідчий з особливо важливих справ, який порушував цю кримінальну справу, порушив низку статей Кримінального кодексу України. Тобто цей слідчий завідомо незаконно порушив проти особи кримінальну справу і це повинно тягти за собою відповідальність", - цитує його слова прес-служба БЮТ.

Власенко зазначив, що Тимошенко інкримінують перевищення службових повноважень при видачі директив на газові переговори і завдання державі збитків внаслідок цих директив. "І одне, і друге звинувачення є повною брехнею і не тільки не підтверджуються, а й спростовуються матеріалами справи", - наголосив він.

Депутат зазначив, що слідчий порушив кримінальну справу проти Тимошенко маючи висновок заступника генерального прокурора від 18 червня 2010 року, "тобто вже за діючої влади діючий заступник генпрокурора це питання розглядав".

"Він зазначив про те, що за висновками фахівців Міністерства юстиції України та Інституту держави і права імені Корецького, директиви делегації НАК "Нафтогаз України" на переговори з ВАТ "Газпром", затверджені 19 січня 2009 року прем’єр-міністром України, не можуть розглядатися в розумінні директив уряду, затвердження яких регулюється законодавством України", - сказав він.

"Тимошенко не видавала жодних директив уряду, а видала власний документ – документ прем’єр-міністра", - сказав Власенко.

Натомість, зазначив він, слідчий вважає, що Тимошенко діяла протизаконно. "Тобто слідчий, порушуючи кримінальну справу проти Тимошенко, не ґрунтувався на матеріалах кримінальної справи – він діяв всупереч цим матеріалам, знаючи, що Тимошенко не скоювала злочин", - наголосив народний депутат.

Власенко також заявив, що у висновках Міністерства юстиції за підписом чинного міністра Олександра Лавриновича міститься аналогічний висновок про те, що Тимошенко діяла в межах повноважень і нічого не порушувала.

Також, за словами нардепа, абсолютно абсурдними виглядають звинувачення на адресу Тимошенко щодо завдання державі збитків.

Крім того, Власенко заявив, що слідчий у постанові неодноразово зазначав, що Україна за наслідками домовленостей Тимошенко почала купувати природний газ за ціною 450 доларів.

"Це теж є цілковитою брехнею і спростовується тими матеріалами, документами, які є в матеріалах справи і які отримані тим самим слідчим", - сказав він, додавши, що у 2009 році Україна споживала газ по 233 доларів за тисячу кубометрів.

Як відомо, наразі Печерський суд Києва розглядає скаргу Тимошенко на порушення проти неї справи щодо газових контрактів 2009 року.

Читайте також:

Генпрокуратура не пустила Тимошенко до Харкова

Тимошенко: якщо люди візьмуть в руки лопати, владі буде недобре

У Харкові на честь Тимошенко вивели сорт тюльпанів "Юля"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: